top of page
  • Marta Dušková

Revizorské oddělení Integrované dopravy Středočeského kraje funguje od 1. září

Přepravní kontrolu ve vnějších středočeských tarifních pásmech systému PID zajišťuje Integrovaná doprava Středočeského kraje od 1. září.Revizorky a revizoři již stihli zkontrolovat za několik týdnů asi 700 spojů a udělit 150 přirážek k jízdnému. Nejčastější prohřešky byly nedoložení nároků na slevy jízdného, což jsou žákovské průkazy, ISIC karty apod. nebo jejich neoprávněné využívání.


- 1500 Kč za cestování BEZ PLATNÉHO JÍZDNÍHO DOKLADU (dále jen JD), přirážka se při připsání peněz na účet IDSK do 15 dnů ode dne kontroly snižuje na 1000 Kč (nárok na snížení přirážky nevzniká u JD použitých jinou osobou, JD padělaných nebo neoprávněně upravovaných).

- 1000 Kč za PORUŠENÍ PŘEPRAVNÍHO ŘÁDU (např. znečištění vozidla, kouření ve vozech či přepravním prostoru atd.), tato přirážka se nesnižuje.

- 400 Kč za NEZAPLACENÍ PŘEPRAVNÉHO (např. za přepravu spoluzavazadla či psa atd.), přirážka se při připsání peněz na účet IDSK do 15 dnů ode dne kontroly snižuje na 200 Kč.

- 50 Kč – přirážka při zapomenutém časovém JD, který byl vydán na základě poskytnutých osobních údajů, s měsíční nebo delší dobou platnosti a platný v době a místě kontroly příp. dokladu o nároku na zvláštní ceny jízdného nebo doklad o nároku na bezplatnou přepravu. Tuto skutečnost je nutné prokázat pouze v doplatkové pokladně mezi následujícím pracovním dnem od 12:30 až 15. kalendářním dnem od uložení přirážky.


Toto platí i pro zpětné doložení nároku na slevu v případech, že cestující při přepravní kontrole předloží jízdní doklad, ale nepředloží společně s tímto jízdním dokladem potvrzení nebo žákovský průkaz vyžadovaný tarifem.


Upozornění: Nárok na přirážku 50 Kč nevzniká u JD s kupónem zakoupeným po provedené přepravní kontrole.

Všechny typy přirážek v aktuální výši lze uhradit nejdříve následující den po datu provedené kontroly od 12:30 níže uvedenými způsoby.


Jak a kde přirážky zaplatit:

1) Hotově či platební kartou přímo u revizorů,

2) později na základě vystaveného zápisu o provedené přepravní kontrole bezhotovostně na účet 2022870065/6000,

3) složenkou typu A na poště,

4) úhradou na kontaktním místě – infocentra PID (Mladá Boleslav, budou otevřena i informační centra v Kutné Hoře, Rakovníku a tři nová v Praze)


Adresa sídla společnosti IDSK v pražské Sokolovské ulici není místem určeným k úhradě přirážky‼️


Pravidla pro reklamaci pokuty či jaká oprávnění má revizor, je zveřejněno s dalšími informacemi na webu Přepravní kontrola | Integrovaná doprava Středočeského kraje (idsk.cz).


Zdroj Středočeský kraj Facebook


17 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page