top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Riziková křižovatka v ulici Generála Klapálka se dočká zásadních úprav

Další investiční akce, jež bude v průběhu léta uskutečněna, se týká úseku u křižovatky ulic Generála Klapálka a sídliště Hůrka. Právě v tomto místě dojde k úpravě parkovacích ploch a rizikových prostor pro chodce. V rámci stavby bude prodloužen a rozšířen stávající chodník na spojnici obou parkovacích ploch, jehož délka bude činit 9,5 m.


Naopak délka chodníku na východní straně (u vjezdu na parkovací plochu), v místě přechodu pro chodce, bude upravena na 6,5 m. „Stávající situace je v tomto místě nebezpečná a také nepřehledná. Proto je hlavním cílem projektu vyřešit především náležitosti ve vztahu k platným dopravním předpisům. Jedním z nich je např. to, že nám některá zaparkovaná vozidla zasahují přímo do křižovatky. Kultivace prostoru by měla veškeré problémy vyřešit. Jak prakticky, tak také vizuálně,“ vysvětluje Marcela Horčičková, vedoucí odboru realizace investic a správy majetku s tím, že součástí projektu je mimo jiné také realizace ostrova zeleně nepravidelného tvaru o rozměrech 6x4m.


Obdobně celou situaci vnímá i kralupský starosta Marek Czechmann: „Tato křižovatka není nebezpečná jen pro řidiče, ale také pro chodce. Dalším problémem je pak bezesporu parkování. Dostupných míst tu tolik není, řidiči nemají mnohdy na výběr. Doufejme, že tento projekt, který je bezesporu nutný, pomůže celou situaci vyřešit.“ Stavební práce v průběhu dvou měsíců provede mělnická firma STAVEBNÍ FIRMA NEUMANN, s.r.o. Náklady na realizaci činí 838 529,64 Kč s DPH.


5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page