top of page
  • Marta Dušková

Sbírky na pomoc Hřensku. Kde můžete pomoci?

Před pár dny byly zveřejněny první sbírky na pomoc obyvatelům obcí, které zasáhl požár Národního parku České Švýcarsko, který začal v neděli 24. července.

Obyvatelé některých obcí v Hřensku byli kvůli ničivému požáru evakuování a někteří i přišli o své domovy.


První ze zatím vyhlášených sbírek organizuje Nadační fond pomoci a přispět je možné zde Požár ničí České Švýcarsko. Pomoc pro obyvatele Hřenska (znesnaze21.cz) a další sbírka byla spuštěna ve spolupráci s děčínským senátorem Zbyňkem Linhartem na Pomoc obcím a obyvatelům, které zasáhl požár v NP České Švýcarsko! | Donio.


Do dobročinné sbírky Donio přispělo už 7 910 dárců a byla vybrána částka

6 307 0001 Kč. Sbírka Nadačního fondu pomoci na Znesnáze čítá 520 250 Kč.

Přispět je možné přímo Národnímu parku České Švýcarsko do Sbírka na podporu ohrožených druhů | Oficiální webové stránky NP České Švýcarsko a CHKO Labské pískovce (npcs.cz) nebo do sbírky na turistické vybavení národního parku Lidé mohou přispívat na turistické vybavení národního parku | Oficiální webové stránky NP České Švýcarsko a CHKO Labské pískovce (npcs.cz).


Pomáhat lze i materiální pomocí zasahujícím hasičům přímo v Děčíně formou jídla a pití. Informace o kontaktních místech, kde je možné pomoc předat, jsou zveřejněny na webových stránkách města Statutární město Děčín - oficiální webový portál (mmdecin.cz).


Fotografie zdroj Znesnaze 21 a SDH Libouchec

5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page