top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Skupina ORLEN Unipetrol darovala 27 městům a obcím čtyři miliony korun

Skupina ORLEN Unipetrol v rámci podpory rozvoje a životních podmínek v oblastech, kde má své výrobní závody, poskytla čtyři miliony korun dvaceti sedmi obcím a městům v Ústeckém a Středočeském kraji. Finanční dary obce a města využijí na dobročinné účely, které zlepší kvalitu života místních obyvatel, události pořádané radnicí nebo veřejné vyžití obyvatel. Dary budou konkrétně využity například k podpoře kulturních a společenských akcí, nákupu vzdělávacích prvků pro mládež, modernizaci vybavení pro dobrovolné hasiče nebo rekonstrukci místních pamětihodností. V loňském roce skupina ORLEN Unipetrol na projekty v oblasti společenské odpovědnosti vynaložila více než 25 milionů korun.„Dlouhodobě podporujeme projekty, které přispívají k rozvoji místních komunit a zlepšování životních podmínek v regionech, ve kterých působíme. Letos obce a města, kterým darujeme celkem čtyři miliony korun, využijí získané prostředky zejména na podporu kulturních a společenských akcí pro místní obyvatele. Dary ale budou využity také například na vzdělávací akce pro mládež, nákup vybavení pro dobrovolné hasiče, modernizaci veřejného prostoru, nebo na opravy památek. Podpora měst a obcí v okolí našich výrobních závodů je pro nás za velmi důležitá, žije v nich většina našich zaměstnanců, kterým chceme být dobrým sousedem.“ shrnuje Katarzyna Woś, místopředsedkyně představenstva skupiny ORLEN Unipetrol.


Mezi obce, které v letošním roce skupina ORLEN Unipetrol finančně podpoří, patří Brandov, Český Jiřetín, Klíny, Louka u Litvínova, Mariánské Radčice, Nová Ves v Horách, Želenice, Chvatěruby, Úžice, Kozomín, Zlončice, Zlosyň, Obříství, Kly, Tišice, Tuhaň a Kojetice. Mezi podpořená města patří statutární město Most, Litvínov, Meziboří, Hora Svaté Kateřiny, Horní Jiřetín, Lom, Osek, Kralupy nad Vltavou, Veltrusy a Neratovice.

Společenská odpovědnost je ve skupině ORLEN Unipetrol jednou z priorit pro budování plánu udržitelného podnikání. Společně s dary skupina pořádá také pravidelné Dobrovolnické dny, při kterých zaměstnanci pomáhají neziskovým organizacím.


Podpořit zlepšení životní úrovně v okolí výrobních areálů mohou také sami zaměstnanci během celého roku prostřednictvím přihlášení vlastních dobrovolnických projektů v rámci interní platformy komUNIta. ORLEN Unipetrol pak na tyto dobrovolnické aktivity poskytne finanční podporu. Během tří let trvání programu dobrovolníci z řad zaměstnanců již zrealizovali 97 aktivit, při kterých 160 dobrovolníků odpracovalo téměř 2400 hodin. Díky komUNItě se tak podařilo zrenovovat veřejná místa ve městech a obcích v blízkosti výrobních závodů, vytvořit zábavný program pro děti a seniory, vybavit prostory neziskových organizací a mnoho dalších. Zaměstnanci také již od roku 2011 každoročně přispívají do zaměstnanecké sbírky Splněná přání, z které jsou výtěžky posílány na podporu neziskovým organizacím v okolí výrobních závodů. Celkový výtěžek z příspěvků zaměstnanců pak skupina zdvojnásobí. Za dobu konání sbírky tak skupina neziskovým organizacím poskytla přes čtyři miliony korun.

9 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page