top of page
  • Marta Dušková

Spojme Česko - daruj roušku na výstavu aneb Hrdinové doby covidové

Galerie Jirkov ve spolupráci se studiem umělecké fotografie Noska Art – Jaroslav Noska připravují putovní výstavu fotografií s aktuální tématikou covid-19 s názvem Hrdinové doby covidové s důrazem na těžkou práci složek IZS, nemocnic, sociálních služeb a dalších subjektů. Akce se koná pod záštitou Ústeckého kraje.


Součástí akce je výzva Daruj roušku a kdo chce k tomuto projektu přispět, na vlastnoručně ušitou roušku napíše křestní jméno a město na přední stranu roušky a pošle na adresu Galerie Jirkov, Mlýnská 186, 431 11 Jirkov.


Smyslem projektu Hrdinové doby covidové je zachytit momenty z centra dění a následně vše přenést do hmotné podoby tak, aby se i člověk, který je skeptický k současnému dění, mohl sám pokorně sklonit k poděkování.


Vše k události Spojme Česko – daruj roušku na výstavu je zveřejněno ZDE:

„Již je to rok, kdy se naše země poprvé ponořila do karantény. Nikdo netušil, co ho čeká. Nikdo nevěděl, jak dlouho to bude trvat a jaké to bude mít následky. Země se poprvé v novodobé historii zastavila. Ve světle všech událostí se národ spojil a držel při sobě. Tisíce lidí sedělo u šicích strojů a šilo roušky. Tisíce lidí rozváželo a roznášelo kousek látky, který se stal symbolem pomoci a sounáležitosti. Byla cítit hrdost, že si pomáháme a nikdo netušil, že tento symbol spojení za několik měsíců náš národ stejným způsobem rozdělí. Rouška se ze dne na den stala synonymem pro omezování svobody. Symbol, který nás spojil, nás zároveň rozdělil na dva neslučitelné tábory.

Je čas, ještě jednou zapomenout na veškerá příkoří a spojit alespoň symbolicky národ. V rámci připravované výstavy „Hrdinové doby covidové“ Vás prosíme o drobnou pomoc. Určitě doma najdete podomácku šité roušky, které jste v dobré vůli vytvářeli pro pomoc ostatním.

Vyndejte ji ze šuplíku, napište na přední stranu křestní jméno a město, dejte ji do obálky a pošlete nám ji na adresu Galerie Jirkov, Kostelní 47, 431 11 Jirkov. Až se nám jich sejde dost, tak společně všechny sešijeme do velkého symbolu SRDCE, který bude úvodním symbolem celé výstavy“.

29 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page