top of page
  • Marta Dušková

Stále aktuální téma provozování heren

Tématem provozování heren se zabývá mimo jiné i Středočeský kraj. V listopadu na zasedání zastupitelstva kraje neprošel návrh hejtmanky Petry Peckové, který se zabýval tím, že obce, které podporují na svém území provozování heren, nebudou moci čerpat krajské dotace.

Kraj totiž vynakládá ročně mnoho financí na řešení důsledků hazardu a hejtmanka Středočeského kraje vysvětluje na svém facebookovém profilu, co vše bylo vynaloženo, aby došlo ke změně:

✅o hazardu a jeho vlivu na hráče i jeho blízké se začalo mnohem více mluvit

✅poskytla jsem několik rozhovorů médiím

✅poslali jsme do obcí podrobné vysvětlení dopadů hazardu

✅aktivitu podpořili členové Komise pro boj se závislostmi (adiktologové) a naše oddělení prevence kriminality krajského úřadu

✅snažila jsem se obce přesvědčit, proč by měly přijmout obecně závazné vyhlášky o zákazu hazardu na svém území

✅poslali jsme jim vzory vyhlášek atd.

 

Není důležité vítězství v jediném zápase, ale nepřetržité úsilí…, říká hejtmanka Petra Pecková. A snaha měla smysl. Od prosince do konce dubna přijalo obecně závaznou přihlášku 27 obcí Středočeského kraje a na svých územích zakázaly hazard. Soupis obcí viz níže.


Hejtmanka poděkovala všem obcím za to, že kraj bude bezpečnějším a zdravějším místem:

„Můžeme argumentovat tím, že tady existuje online hazard. Je to pravda. Ten je ale určen jiné cílové skupině, a i jemu se budu dále věnovat. S mnoha hráči závislými na sázení jsem probrala detaily, kterým se chci věnovat. Sázkové kanceláře umožňují na jedno kliknutí zvyšovat vsazené finanční limity, ale naopak při zrušení účtu nebo snížení částek kladou překážky“.

 

Všechny informace k aktuální bezpečnostní situaci na území kraje a opatřením ke snížení kriminality jsou zveřejněny na webové stránce Bezpečný Středočeský Kraj (stredoceskykraj.cz). Je zde uveden i seznam měst, obcí, regionů, které nesou titul Bezpečné město Bezpečný Středočeský Kraj | Bezpečná města, obce, regiony (stredoceskykraj.cz).

Z okresu Mělník jsou to města:

 

 

 

4 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Комментарии


bottom of page