top of page
  • Marta Dušková

Stání pro plavidla vzniká u plavební komory Dolánky, plánováno je u plavební komory Hořín

Další z řady nových čekacích stání pro malá rekreační plavidla vzniká u plavební komory Dolánky na Vltavě. Ředitelství vodních cest České republiky zahájilo stavbu v horní a dolní rejdě plavební komory, kde doposud žádné čekací stání pro rekreační plavidla nebylo. Stavba by měla být dokončena na podzim letošního roku. Během letošního roku bude zahájena stavba stání i u plavební komory Hořín.

Zdymadlo Dolany-Dolánky se nachází na Vltavě na říčním kilometru 26,7 (jez 27,38) mezi městem Libčice nad Vltavou a vesnicemi Dolánky na pravém břehu a Dolany nad Vltavou na levém břehu v okrese Mělník. V současné době není možnost během čekání na proplavení lodě bezpečně vyvázat a zůstávají přímo na řece. Stavba nových čekacích stání nebude mít na provoz v okolí plavební komory téměř žádný vliv. Menší omezení zaznamená pouze několik zahrádek v blízkosti viaduktu na levém břehu Vltavy, kudy je veden přívodní kabel elektřiny. Většina stavebních prací bude prováděna z vody a mimo plavební dráhu.

Stavební náklady na stání u plavební komory Dolánky na Vltavě ve výši 32,6 mil. Kč bez DPH jsou financovány ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Rozsáhlý projekt, jehož je tato stavba součástí, vylepší podmínky rekreační plavby na Vltavě.

Na první fotografii prostor budoucího čekacího stání v horní vodě, druhá fotografie prostor budoucího čekacího stání v dolní vodě

20 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page