top of page
  • Marta Dušková

Středočeský kraj a jeho rok 2023 přehledně v číslech

Středočeský kraj se zabývá veřejnou dopravou, školstvím, sociální oblastí, podporuje kulturu, zabývá se životním prostředím a dalšími oblastmi. Jak tedy vypadal rok 2023?Rok 2023 je přehledně znázorněn infografikou, kterou Středočeský kraj zveřejnil.

Rok 2023 v číslech v oblastech:

1)    vedení kraje

2)    oblast životní prostředí

3)    veřejná doprava

4)    školství

5)    sociální oblast

6)    kultura

7)    resort regionální rozvoj a územní plánování


Čtyřleté funkční období současného vedení Středočeského kraje pomalu končí. Hejtmanka Petra Pecková toto období shrnuje. Získala velkou podporu a bude kandidovat opět. Co se tedy událo za toto volební období?Vyjádření hejtmanky Petra Peckové zveřejněné na jejím facebookovém profilu Facebook:

„Přála bych si, abychom společně s Vámi mohli dělat Středočeský kraj - oficiální stránka dál příjemnější, modernější, bezpečnější.

Makáme na tom s kolegy už přes tři roky a blížíme se do cílové rovinky čtyřletého funkčního období.

Otevřeli jsme kraj a z tajemného hradu z něj udělali podle ukazatelů kraj s nejmenší mírou korupčního rizika v zemi, dali jsme do kupy hospodaření kraje, zastavili jsme přímou cestu ke kolapsu veřejné dopravy v kraji a jako první jsme se vrhli do pořádné proměny struktury středních škol, aby jejich obory odpovídaly 21. století. Když jsme nastupovali, byly středočeské střední školy na třetím nejhorším místě mezi kraji ve srovnání výsledku u maturit podle Česká školní inspekce. Byli jsme hned za krajem Karlovarským a Ústeckým. Během tří let jsme přeskočili další dva kraje a já doufám, že u těchto maturit si ještě polepšíme.

Rekordně jsme investovali nejvíce do silnic, nemocnic, škol a zařízení pro seniory a handicapované. Podařilo se ale i krásné věci jako třeba koupě Hrabalovy chaty v Kersku, kterou letos pro Vás otevřeme. A i když jsme rekordně financovali, snížili jsme zadlužení kraje o dvě miliardy korun, které jsme předčasně splatili.

Mnoho dalších projektů se podařilo dokončit, ale mnoho je rozpracováno.

Proto jdu do toho znovu.

Být hejtmankou je náročné povolání. Nemáte žádný volný čas. Rodina a přátelé jsou pořád na vedlejší koleji, i když fakt nechcete, ale vždycky nějak nakonec stejně “dáte přednost” práci a povinnostem, doufáte, že nějaký princ na bílém koni už konečně tohle všechno ustojí a bude oporou a neodkluše jinam, když jste furt mezi lidmi, a ne s ním (tohle mají muži hejtmani jednodušší, ženy partnerky to zvládají), žijete s neustálým pocitem odpovědnosti ke svým šéfům, k Vám, občanům kraje.

Ale když se podíváte, co všechno se povedlo a kolik lidí má lepší podmínky třeba ke své práci, léčbě, životu, možnosti studia, včetně toho v zahraničí… naplňuje Vás to pocitem, že to má smysl“.

Volební období je těžké pokaždé. Díky své rodině a blízkým a obrovskému množství opravdových přátel za podporu.

A moc bych si přála, aby volební kampaň byla slušná a věcná. Já s kolegy ji tak dělat budeme.

Takže obrovské DÍKY delegátům čtvrtečního sněmu, kteří mi dali jednomyslnou důvěru a šanci jít do toho ZNOVU!

A já do toho půjdu s pokorou a obrovskou vervou. A budu doufat, že tu důvěru dostanu v září při volbách i od Vás.

Protože bez Vás to samozřejmě nejde.

Vy jste ti v kraji nejdůležitější“.

 

Úvodní foto ze Středočeského krajského sněmu Starostové a nezávislí v Nymburku, který zvolil Petru Peckovou kandidátkou na hejtmanku Středočeského kraje pro nadcházející volby.

 

 

26 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page