top of page
  • Marta Dušková

Středočeský kraj se umístil na 1. místě mezi kraji v transparentnosti

Středočeský kraj se podle tzv. K-Indexu Hlídač státu umístil na 1. místě mezi všemi kraji, má tedy nejnižší korupční riziko. K-Index slouží k hodnocení hospodárného a transparentního nakládání s veřejnými prostředky a kraj postoupil v porovnání s rokem 2020 celkem o 10 příček až na vrchol.

Ke zvyšování transparentnosti dochází od nástupu současného vedení a stručný výběr, proč tomu tak je, zveřejnil Středočeský kraj na svém webu:

- Zveřejňujeme veškeré smlouvy nad 10 000 Kč (ze zákona je stanovena výše 50 000 Kč).

- Publikujeme platy vedoucích pracovníků úřadu.

- Zveřejňujeme veškeré uzavřené dohody o provedení práce (DPP) nebo činnosti (DPČ).

- Veřejnosti je k dispozici online pracovní kalendář hejtmanky, ve kterém mohou občané získat informace o pracovním programu a plánovaných jednáních.

- Kraj zajišťujeme živý přenos ze všech jednání krajského zastupitelstva.

- Zveřejňujeme otevřená data na platformě Golemio.

- Společně s novým webem publikujeme nad rámec zákona všechny materiály, které rada na svých pravidelných týdenních jednáních projedná.


Žebříček transparentnosti všech krajů je publikován na webu Kraje a hl. m. Praha podle K–Indexu pro 2022 - Hlídač státu. (hlidacstatu.cz).
K-Index je analytický nástroj z dílny protikorupční neziskové organizace Hlídač státu, která zveřejnila výsledky hospodaření za rok 2022 u 1108 největších státních úřadů. Tyto analýzy jsou prováděny už šestým rokem. Která ministerstva jsou na žebříčku nejhorší, která byla nejlépe hodnocena a další informace ke K-Indexu je možné najít na webu v článku ze dne 24. července 2023 K-Index: Všech 14 krajů získalo hodnocení B. Ministerstvo financí a Česká pošta jsou opět v žebříčku nejhorší - Hlídač státu (hlidacstatu.cz).

5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page