top of page
  • Marta Dušková

Stačí vzít do ruky tužku nebo fixu a papír…

MĚLNÍK - Ve čtvrtek 1. října začíná InkTober Mělník 2020, který je pro grafiky a kreslíře malým svátkem. Je to celoměsíční kreslící výzva, kdy účastníci tvoří každý den ilustrace na předem daná témata a své kresby pak sdílí na síti. Výzva platí pro všechny, kdo rádi kreslí a témata jsou pro ně zajímavá.

Pravidla výzvy jsou jednoduchá. Každý říjnový den nakreslit ilustraci na zadané téma podle vyhlášeného seznamu a zveřejnit na internetu s hashtagem #inktobermelnik. Martin Binder, pořadatel akce ve městě Mělník, by rád v listopadu uspořádal vernisáž letošního ročníku i s povídáním o kreslících zážitcích účastníků výzvy. Podrobné informace k akci jsou k dispozici na facebookové stránce InkTober CZ/SK .


A čím kreslit ilustrace? Už v názvu je obsaženo, že by to měl být inkoust, ale je možné použít i jiné výtvarné potřeby, ale černá a tenké linky převažují. Nejlépe se bude asi kreslit tenkými černými fixy anebo ještě lépe perem.


Inktober založil v roce 2009 komiksový ilustrátor James Parker, když se chtěl zlepšit v kreslení a od té doby se z toho stala mezinárodní záležitost.
48 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page