top of page
  • Marta Dušková

Staročeské tradice se vrací

Máje byla tradiční venkovská veselice předků a v Obříství se ji snaží udržet pro další generace. Obřístevský spolek májový pořádá v sobotu 28. května akci Staročeské máje.

Slavnostní zahájení se uskuteční u májky před Komunitním centrem Obříství ve 14 hodin a připraven je průvod obcí a tradiční vyvádění děvčat.


Večer se mohou návštěvníci od 20 hodin u májky na návsi těšit na Taneční májovou zábavu. Během večera proběhne dražba májky a připravena je i bohatá tombola. K tanci a poslechu bude hrát po celý den skupina Bonus.


„Naši vesnici vyzdobíme opentlenými břízkami, náves velkou májí a s muzikou a tancem projdeme obcí v krojovaném průvodu, abychom svobodná děvčata tancem tzv. „vyvedli“. Pěkný den zakončíme večerní májovou zábavou a dražbou májky.


K tomu, aby se nám toto vše podařilo, potřebujeme především Vás – mladé. Pojďte nám pomoci svou účastí. Děvčata, nechte se o májích vyvést, a chlapci, pojďte s námi do průvodu jako mládenci. Užijete si s námi lidový tanec, veselí, pospolitost.


Se vším potřebným vás rádi seznámíme, pomůžeme. Přihlásit se můžete na

tel.: 777 731 841 u p. Michaela Vohlídalová a e-mailu majeobristvi@centrum.cz nebo na FB Obřístevský Spolek Májový | Facebook“.


14 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page