top of page
  • Marta Dušková

Stavební práce na základní škole již začaly

Plánovaná přístavba v areálu základní školy ve Veltrusích započala koncem června 2024 a práce budou probíhat pravděpodobně dalších 14 měsíců.

Město Veltrusy na svých webových stránkách zveřejnilo vyjádření starosty a místostarostky Veltrus k přístavbě.

„Během letních prázdnin, kdy je škola bez provozu, budou probíhat zejména přeložky sítí a bourací práce na střeše školy spojené se zvýšenou hlučností a prašností. S tím se ale bude okolí školy potýkat více či méně následujících 14 měsíců.

S ohledem na to, že budou v průběhu stavby probíhat přesuny velkého množství materiálu, jeřábů a další stavební techniky, bychom chtěli požádat občany bydlící v ul. Seifertova, Klicperova a Opletalova (část podél školy), aby parkovali svá vozidla primárně na svých pozemcích, nikoliv na ulici. Připomínáme základní pravidlo dopravních předpisů, že na obousměrné silnici (ul. Seifertova) musí při parkování vozidel zůstat jeden jízdní pruh široký nejméně 3 metry pro každý směr jízdy, tj. v součtu minimálně 6 metrů. Na toto pravidlo je mimo jiné potřeba dbát zároveň kvůli výjezdu jednotky hasičského záchranného sboru. V řešení je dočasná úprava dopravního značení v okolí školy, strážníci městské policie počítají s asistencí při dopravě nadměrného nákladu.

Děkujeme za vstřícnost a spolupráci všem občanům bydlícím v okolí školy,

Filip Volák, starosta

Barbora Bělková, místostarostka

 

7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page