top of page
  • Marta Dušková

Stejně velká půjčka může stát 1700 nebo až 100 000 Kč

Nezisková organizace Člověk v tísni vydala 30. listopadu aktuální Index odpovědného úvěrování stejně jako každý rok. Vzhledem k současné nelehké situaci budou lidé více potřebovat půjčit si peníze. Úvěry sice výrazně nepodražily, ale poskytovatelé půjček budou nyní více žadatelů odmítat.

Z aktuálních výsledků Indexu odpovědného úvěrování organizace Člověk v tísni vyplývá, že nezajištěný spotřebitelský úvěr 50 000 korun splácený po dobu jednoho roku může v současnosti stát necelých 1 700 korun, ale i více jak 100 000 korun. A je třeba upozornit i na zvýšení zákonného úroku z prodlení na téměř dvojnásobek.


Organizace zveřejnila aktuální žebříček nejlépe hodnocených poskytovatelů úvěrů až po ty, kterým je lépe se vyhnout. Zároveň je doporučeno věnovat se pečlivému prozkoumání podmínek nebankovních společností pro půjčky.


Půjčovat za 300 či 400 % ročně je nemravné.


Aktuální verze Indexu odpovědného úvěrování pro rok 2022 porovnává 37 poskytovatelů nezajištěných spotřebitelských úvěrů s licencí České národní banky. Jednotlivé společnosti jsou hodnoceny pomocí 14 parametrů, kam spadá oblast nákladů, transparentnosti a klientské vstřícnosti.


Podrobné informace k tématu jsou zveřejněny v tiskové zprávě z 30. listopadu Index odpovědného úvěrování: úvěr za 1700 Kč, ale i víc jak sto tisíc - Člověk v tísni (clovekvtisni.cz).

16 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page