top of page
  • Marta Dušková

Světová elita v aerobiku se setkala v Ostravě, zlato získala veltruská rodačka Viktorie Prokopová

Mistrovství světa ve sportovním aerobiku se uskutečnilo ve dnech 2.-4. listopadu v Ostravě. Mistrovství se zúčastnili závodníci z 11 zemí a Češi předvedli, že patří mezi nejlepší.

Mistryní světa se stala dvacetiletá Viktorie Prokopová, rodačka z Veltrus, která závodila poprvé v dospělé kategorii žen a rovnou získala zlatou medaili. Viktorie Prokopová z Fitness Center Báry a Hanky Šulcové je letošní mistryně Evropy a mistryně ČR. Na mistrovství světa předvedla perfektní výkon, který oslnil porotu i diváky a právem si odnesla zlato. Sportovnímu aerobiku se letošní mistryně světa věnuje již 15 let.


Na tento významný post se zatím dostali jen tři Češky, a to Olga Šípková, Denisa Barešová a Adéla Citová, která předávala korunu aerobikových královen právě Viktorii Prokopové.

Na druhém místě se umístila zkušená a závody protřelá Belgičanka Lissa Van Brande. Třetí skončila rovněž Češka – Vanda Šimková z MV Teamu Univerzity Tomáše Bati. To je skvělý úspěch České republiky v kategorii dospělých žen, která je pravidelně nejvíce mezinárodně obsazená a konkurence bývá obrovská.


Podrobné informace k mistrovství světa a seznam vítězek v dalších kategoriích je možné získat Světová elita v aerobiku se utkala v Ostravě, zlato získala poprvé Prokopová | Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz, z.s.


O vítězství Viktorie Prokopové píše i město Veltrusy na svých webových stránkách Viktorie Prokopová z Veltrus se stala mistryní světa ve sportovním aerobiku! | Město Veltrusy.

Použité fotografie archiv Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz

192 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page