top of page
  • Marta Dušková

Sv. Ludmilu připomene módní přehlídka, výstava fotografií či poznávací hra

MĚLNÍK - Příští rok v roce 2021 uplyne výročí 1100 let od zavraždění sv. Ludmily na Tetínském hradišti, nicméně už letos si některá města či obce připomínají toto smutné výročí známé české světice, babičky svatého Václava, jejíž život je inspirující i po 1100 letech.

Regionální muzeum Mělník připravilo na sobotu 19. září od 13.30 hodin slavnostní zahájení výstavy s názvem Střední Čechy – krajina sv. Ludmily. Výstavě velkoformátových fotografií bude patřit park u kostela sv. Ludmily v Mělníku.


Návštěvníci se mohou těšit na dobovou módní přehlídku s komentářem a středověkou hudbou v podání kapely Řemdih.

Akce se uskuteční ve spolupráci s městem Mělník. Autory výstavy jsou fotograf Miroslav Pásek a historik Vladimír Czumalo, kteří budou výstavou i provádět.


Město k této příležitosti připravuje na sobotu 19. září rodinnou poznávací hru Po stopách sv. Ludmily. A právě v sobotu v době od 9 do 17 hodin si mohou zájemci vyzvednout v Turistickém informačním centru na adrese Legionářů 51 herní plánek. Poté v rámci hry je nutné objevit v Mělníku 9 stanovišť spojených se sv. Ludmilou a bude možné se i vydat do běžně nepřístupných prostor například mělnické radnice nebo Masarykova kulturního domu. Po sestavení tajenky získají hráči tematickou odměnu.


Názor redaktorky Marty

Těším se na výstavu i módní přehlídku. A protože jsou zároveň v sobotu 19. září na náměstí Míru Burčákové Mělnické trhy, tak každý určitě najde zábavu podle svého gusta a třeba se někde potkáme.


Plakát propůjčen od města Mělníka

24 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page