top of page
  • Marta Dušková

Svatotrojická pouť se vrací po dvou letech

Po dvouleté pauze způsobené pandemií se opět uskuteční tradiční Svatotrojická pouť, kterou pořádá město Mělník spolu s Římskokatolickou farností – Probošstvím Mělník. Pouť se uskuteční v neděli 12. června v římskokatolickém kostele Nejsvětější Trojice na Chloumku.Pouť začíná mší svatou v kostele Nejsvětější Trojice na chloumeckém hřbitově ve 14 hodin. Po mši bude následovat doprovodný program v přilehlém parku.


Kulturní program zahrnuje hudební setkání s názvem Panovnice a jejich hosté, ve kterém se představí kněžny a královny, které trávily svá vdovská léta na Mělníku. Nebude chybět ani hudební vystoupení folklorního souboru Jarošáček. Pro děti je připraveno divadelní představení Nezávislého divadla, které zahraje Nezbednou pohádku o Koblížkovi. Součástí poutě bude také drobný jarmark a k dispozici bude občerstvení.

Historie těchto poutí sahá až do 16. století a na tuto tradici v roce 2005 navázali pořadatelé této akce Římskokatolická farnost – Proboštství Mělník a Mělnický osvětový a okrašlovací spolek.70 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page