top of page
  • Marta Dušková

Téma exteriérové výstavy jsou známé i neznámé pověsti Kokořínska a Podbezdězí

Regionální muzeum Mělník ve spolupráci s Muzeem Mladoboleslavska připravilo exteriérovou výstavu Pověsti Kokořínska a Podbezdězí, která bude instalována na náměstí Míru ve Mšeně. Výstavu zahájí vernisáž v pátek 8. července v 18 hodin a je možné ji shlédnout do 28. srpna.

Výstava inspiruje tajemnými příběhy pověstí, které se odehrávají v malebné krajině Kokořínska a Podbezdězí, k toulkám těmito končinami a objevování dalších tajemných příběhů. Při slavnostním zahájení výstavy si mohou návštěvníci poslechnout dramatické čtení vybraných pověstí, které oživí osobní setkání s postavami z pověstí.


Citace z Pověsti Kokořínska a Podbezdězí - Oficiální stránky Regionálního muzea Mělník (muzeum-melnik.cz): „Výstavu společně připravily Regionální muzeum Mělník a Muzeum Mladoboleslavska, příspěvkové organizace Středočeského kraje. Jedná se o první počin plánovaného odborně popularizačního projektu, jehož cílem je přiblížit mnohdy se prolínající, leckdy polozapomenuté osobnosti, minulost, pověsti a zajímavosti obou sousedících regionů Mělnicka a Mladoboleslavska. V budoucnu se milovníci regionu mohou mj. těšit na meziregionální pátračku, odborné exkurze, akce pro rodiny s dětmi, či turistické aktivity. Obě muzejní instituce tak popularizují příběhy a postavy z nedávno vydaných titulů“.


Podrobné informace k výstavě jsou zveřejněny na webových stránkách muzea www.muzeum-melnik.cz.

24 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page