top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Týden mobilních hospiců připomíná možnosti hospicové péče v domácím prostředí

Od 3. do 9. října 2022 proběhne po celé České republice již 6. ročník osvětové kampaně „DOMA. Týden pro mobilní hospice“.

V ČR se k této kampani v letošním roce přidalo celkem 37 domácích hospiců. Účelem je informovat veřejnost o potřebě pečovat o nevyléčitelně nemocné a umírající v jejich přirozeném prostředí – doma. 80 % lidí si přeje zemřít doma, ale pouze 20 % se toto přání opravdu splní.


I Vy se můžete do kampaně zapojit a v rámci jedné z aktivit tzv. Papučového dne podpořit hospicovou péči. Stačí si 5. října 2022 vzít papuče s sebou například do zaměstnání, vyfotit své papuče, sebe či kolegy z práce a fotografie sdílet na sociálních sítích Facebook nebo Instagram s hashtagem #papucovyden. Pomůžete tak šířit povědomí o domácích hospicích a o možnosti dožít svůj život důstojně doma. Jedna fotografie může změnit konec života jinému člověku.

Do kampaně je zapojen i domácí HOSPIC TEMPUS, z.s. Dne 3. 10. 2022 od 17 hod. pořádá v Městské knihovně Mělník veřejnou přednášku na téma domácí hospicové péče. Během Papučového dne 5. 10. 2022 od 11 do 15 hod. bude na náměstí Míru na Mělníku informovat o svých službách. Zároveň zde proběhne veřejná sbírka a dárci dostanou drobné odměny. Dále dne 6. 10. 2022 od 13 do 17 hod. proběhne setkání v prostorách kanceláří v Bezručově ulici 108, Mělník. Den otevřených dveří je určen především rodinám, které v uplynulých letech hospic doprovázel.


Domácí HOSPIC TEMPUS, z.s., působí od roku 2017 v okrese Mělník a části okresu Praha východ. Jedná se o zařízení s profesionální péčí, jehož pracovníci provázejí nevyléčitelně nemocného člověka v závěru jeho života. Přinášejí do domácnosti odbornou zdravotní a sociální péči, informace a podporu. Zdaleka nejde jen o zmírňování fyzické bolesti, ale také o pomoc při duševním strádání pacienta a jeho blízkých.


Záštitu nad kampaní má Ministerstvo zdravotnictví, Česká společnost paliativní medicíny a Fórum mobilních hospiců.


Radmila Mesterová

administrativní pracovnice

HOSPIC TEMPUS, z.s.

29 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page