top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Týdenní zpravodajství z města Mělníka

Stavba obchvatu začne v září

Ve středu 1. září začne oficiálně stavba druhé etapy obchvatu Mělníka, která výrazným způsobem zkomplikuje dopravu ve městě. Největším stavebním prvkem bude přemostění železniční trati v blízkosti sportovní haly Bios, obchvat bude pokračovat směrem Na Průhon, kde se komunikace napojí na silnici I/9, což je stávající obchvat Mlazic směrem na Vehlovice. Touto dopravní změnou dojde především k vyřešení krizové situace na křižovatkách Na Malém Spořilově a u pizzerie Mex. Součástí plánované stavby je i kruhový objezd v křižovatce Chloumecká a Řípská u Evy. Napojení na Chloumeckou od Chloumku bude ulicí Dobrovského na nově budovanou část obchvatu. Těmito úpravami dojde ke zrušení nebezpečného a komplikovaného přejezdu u Evy, který zůstane otevřen pouze pro pěší. Stavba bude výrazně ovlivňovat město do konce roku 2022. Z toho důvodu byla pozastavena oprava mostu v Klášterní, aby nebyla doprava ještě více zatížena. Brzy přineseme podrobnosti k uzavírkám ve městě.

Ve školce se pracuje i o víkendu

V mateřské škole v ulici Pod Vrchem pokračují stavební práce o sobotách i o nedělích, aby byl provoz školky znovu spuštěn hned od 1. září.


Od srpna se mění tarify PID

Hlavní město Praha a Středočeský kraj přistupují od 1. srpna 2021 ke změně Tarifu Pražské integrované dopravy. Ceny jednorázových a ve Středočeském kraji i předplatních jízdenek vzrostou o cca 20-25 %. Předplatné v Praze se však nemění. Zejména cena ročního kuponu pro Prahu, která se ani po 1. srpnu nemění, znamená možnost neomezeného cestování po Praze za pouhých 10 korun na den. A také ve Středočeském kraji bude předplatní jízdné, zejména to roční, nyní ještě výhodnější oproti jednorázovým jízdenkám. K úpravám dochází také u některých dalších jízdních dokladů, zjednodušuje se prokazování bezplatné přepravy v Praze a rozšiřuje se možnost nákupu jízdenek PID ve vlacích. Podrobnosti se dočtete na www.melnik.cz.


V Centru seniorů je nové oplocení hotové

Centrum seniorů Mělník má nové oplocení, které se budovalo na žádost vedení, především proto, aby se zvýšila bezpečnost klientů. V areálu se totiž objevovaly nežádoucí osoby. Zároveň se zde minulý týden uskutečnila Pouťová slavnost nejen pro klienty, ale i jejich rodinné příslušníky. Video reportáž ze slavnosti je k vidění na www.melnik.cz ne na Youtube kanálu města Mělník.


Přechody v Kokořínské a Chloumecké budou mít protismykový nátěr

Přechod v Kokořínské ulici je hotový a nyní má už i vodorovné dopravní značení. Nastříkány jsou i červené protismykové pásy, které výrazně zkracují brzdnou dráhu vozidla. Druhý přechod v Chloumecké „U Čapoše“ bude hotový v nejbližších dnech, pokud to dovolí počasí.


Parkoviště Na Svini bude brzy hotové

Na parkovišti v Zádušní se již maluje vodorovné dopravní značení. Hotové je již parkování pro autobusy, které zde budou mít omezující dobu stání, tak aby mohly vyložit turisty a později se pro ně vrátit. V nejbližších dnech bude domalováno 36 nových parkovacích míst pro osobní vozy.


Mgr. Milan Schweigstill, 1. místostarosta města Mělníka


316 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page