top of page
  • Marta Dušková

Týdny pro duševní zdraví na Mělníku. Seznamte se s Příběhy duše, příběhy skutečných lidí

Projekt Týdny pro duševní zdraví vstupuje do svého 33. ročníku a probíhá každý rok po celé České republice od 10. září, což je Světový den pro duševní zdraví, do 10. října. I letos jako každoročně nabídne zajímavý program v podobě koncertů, happeningů, výstav, divadelních a filmových představení, workshopů, kulatých stolů, besed a spoustu dalších událostí.

V mělnickém regionu se zapojuje do osvětové kampaně Týdny pro duševní zdraví FOKUS Praha – Komunitní tým Mělník, který připravil zajímavý projekt, jehož součástí jsou příběhy skutečných lidí, kterým do života vstoupila duševní nemoc.


Deset skutečných příběhů je připraveno ve stojáncích v kavárně Kafe Mělník ve Věži, kde si mohou zájemci přečíst Příběhy duše u dobré kávy po celý měsíc.


Na téma duševního zdraví se uskuteční i přednáška, kterou připravuje Fokus Praha na pondělí 10. října v Městské knihovně Mělník.


Světová federace pro duševní zdraví (WFMH) pro rok 2022 stanovila na základě veřejného hlasování hlavní téma Světového dne pro duševní zdraví:


Podrobné informace k Týdnům pro duševní zdraví a k programu v jednotlivých regionech jsou zveřejněny na Týdny duševního zdraví - Týdny pro duševní zdraví (tdz.cz).


32 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page