top of page
  • Marta Dušková

Tak trochu jiná kavárna s rozšířenou nabídkou služeb

Kavárna Rígrovka v Kralupech nad Vltavou není úplně obyčejná kavárna. Samozřejmě zde nechybí dobrá káva, lákavé zákusky a jiné občerstvení. Pobyt v kavárně je možné si zpestřit výstavou. Kavárna nabízí pravidelný program pro rodiče s dětmi, pořádají se zde různé dílničky a akce, například ve středu Hospodský kvíz a spoustu dalších aktivit.

Přesto je to trochu jiná kavárna. Má navíc ještě jeden rozměr. Je to tréninková kavárna. Poskytuje pracovní příležitost těm, kdo jsou z různých důvodů znevýhodněni na trhu práce.


Tréninková kavárna nabízí možnost průpravy na budoucí opravdové zaměstnání. Do kavárny pravidelně dochází klienti sociální rehabilitace pod záštitou Charity Kralupy nad Vltavou, kteří se zde učí za pomoci aktivizačního pracovníka komunikovat se zákazníky, spolupodílí se na chodu kavárny, pomáhají s přípravami objednávek. Učí se žít v pracovním kolektivu a řešit náhlé nepředvídatelné situace a nejasnosti.

Tréninková kavárna Rígrovka je dalším smysluplným projektem kralupské Charity. Pomáhá uplatnění osob se zdravotním nebo sociálním zvýhodněním. S činností kavárny je možné se seznámit na webových stránkách kavárny www.rigrovka.cz nebo osobně v ulici Riegrova 173/4.


Slovo redaktorky

Do Kralup nad Vltavou za reportážemi moc často nejezdím, obzvlášť teď, kdy se trasa prodloužila o objížďku. Když jsem si v Kralupech domlouvala rozhovor, hledala jsem nějakou kavárnu pro setkání. Objevila jsem Rígrovku a bylo rozhodnuto. Líbila se mi tato trochu jiná kavárna. Proto vznikl tento článek.


503 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page