top of page
  • Marta Dušková

Termín pohádkového nocování se blíží

Letošní Noc s Andersenem, která je už třiadvacátá, připadá na pátek 31. března 2023. Letošní ročník nabízí opět několik témat pro Noc s Andersenem, ale témata nejsou povinná, každá knihovna, která se do celostátní akce zapojí, si může zvolit téma vlastní podle místních podmínek.

Pozvánku na oblíbenou akci Noc s Andersenem již zveřejnila Městská knihovna Mělník a přihlášky jsou k vyzvednutí u výpůjčního pultu v knihovně. Je třeba upozornit, že počet míst je omezený.


Téma mělnické noci je Já, člověk aneb vyprávění příběhů z celého světa. Noc začíná v pátek 31. března v 17 hodin v knihovně.Celostátní akce Noc s Andersenem má za cíl podpořit dětské čtenářství, uvědomění si, že čtení může být zábava a velké dobrodružství a děti mohou prožít báječnou noc mezi dalšími dětmi. Akce je zároveň oslavou Mezinárodního dne dětské knihy, který se připomíná každý rok 2. dubna v souvislosti s výročím narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena.


Na webové stránce Noc s Andersenem je možné vyhledat konkrétní knihovny, které se do projektu zapojily.6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page