top of page
  • Marta Dušková

Už nyní můžete hlasovat v projektu Nemocnice ČR 2022

Celostátní projekt Nemocnice ČR 2022 právě teď v únoru vstoupil do svého 17. ročníku. Projekt je zaměřen na sledování bezpečnosti a spokojenosti pacientů a zaměstnanců v českých nemocnicích.

Do celonárodního průzkumu se může zapojit každý a hlasovat pro nejlepší nemocnici až do 31. srpna 2022 buď prostřednictvím elektronického dotazníku na www.nejlepsi-nemocnice.cz nebo tištěného dotazníku, který je možné získat v každé nemocnici u zdravotního personálu.


Projekt Nemocnice ČR 2022 má za cíl oceňovat nemocnice pozitivně vnímané v očích pacientů a zaměstnanců a je zaměřen na bezpečnost a spokojenost v nemocnicích.

Na základě výsledků bude vytvořen žebříček nemocnic, které budou nejlépe hodnoceny a zároveň bude motivovat zaměstnance nemocnic ke zlepšování služeb pacientům a také žebříček nejlépe hodnocených zdravotních pojišťoven očima pojištěnců.

Všechny informace k projektu jsou zveřejněny na Nejlepší nemocnice - výzkum HealthCare Institute | HCI (hc-institute.org).


Slovo redaktorky

Pokud máte dobré zkušenosti s pobytem v nemocnici, určitě hlasujte v projektu. Přinejmenším žebříček hodnocení pomůže k případnému zlepšení péče tam, kde je to zapotřebí. Já se přiznám, že na základě svých vlastních zkušeností bych uměla sestavit žebříček nejhorších nemocnic, odkud jsem si odnesla neblahé zkušenosti, které by se daly hodnotit posléze jako zanedbání povinné zdravotní péče.


Moje hodnocení není subjektivní, dlouhou dobu jsem se pohybovala ve zdravotní pojišťovně a zabývala se právě těmito problémy veřejnosti a stížnostmi pacientů, takže si troufám tvrdit, že objektivně vím, jak by měla správná zdravotní péče vypadat.


Už proto je důležité se do hlasování zapojit, aby se upozornilo na nejlepší, ale tím pádem i na nejhorší nemocnice.

36 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Komentar


bottom of page