top of page
  • Marta Dušková

Upozornění: Pro vstup do Británie nestačí jen občanský průkaz

Nastává čas dovolených a cest do zahraničí. Než člověk vycestuje, měl by si předem zjistit všechny důležité informace a platná nařízení v dané zemi, která bude cílem jeho cesty.

Například při cestování do Británie nestačí pouze občanka. Je zapotřebí platný cestovní pas s dobou platnosti po celou dobu pobytu.


Informace k cestám do zahraničí a přehled upozornění zveřejňuje na svých webových stránkách Ministerstvo zahraničních věcí v sekci cestujeme | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (mzv.cz).


Nejnovější upozornění se například týká Mexika, kde právě teď přichází období hurikánů. Hurikánová sezóna je i v Nizozemí na ostrovech v Karibiku od počátku června do konce listopadu.

Při cestách do zahraničí je možné se dobrovolně zaregistrovat v systému DROZD DROZD | Drozd - Dobrovolná registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (mzv.cz). Tento projekt umožňuje poskytovat aktuální upozornění k cestám a pobytu.

Informace poskytuje cestovatel vyplněním jednoduchého formuláře složeného ze čtyř částí:

  1. Informace o cestovateli

  2. Údaje o pobytu v zahraničí

  3. Informace o spolucestujících

  4. Kontaktní osoba v ČR

Poskytnuté informace slouží Ministerstvu zahraničních věcí k rozesílání hromadných e-mailů a SMS všem zaregistrovaným osobám, které se v daném cizím státě nacházejí, a tím jim poskytovat důležité informace nebo je včas varovat před případným hrozícím nebezpečím, kam patří například přírodní katastrofy, bezpečnostní incidenty a hrozby či sociální nepokoje.17 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page