top of page
  • Marta Dušková

Víte, co je PECeN?

PECeN je v současnosti velmi diskutované téma v Neratovicích a Libiši a týká se plánované spalovny. A je to zkratka pro Průmyslové Energetické Centrum Neratovice.

V katastru obcí Neratovice a Libiš na místě stávajícího areálu Spolany Neratovice se připravuje v posledních letech projekt PECeN, v místech, kde jsou ještě původní provozy, které nejsou využívány a chátrají.

V areálu Spolany v prostoru bloku bývalé výroby viskózové střiže o velikosti cca 4 hektary je plánováno umístění Průmyslového Energetického Centra Neratovice. Pro projekt bude tedy využit prostor historické průmyslové oblasti bez nutného záboru zemědělské půdy, bez kácení stromů, který bezprostředně naváže na stávající průmyslovou zástavbu v areálu.

PECeN představuje energetické zhodnocení odpadů a bude dodávat veškerou vyrobenou energii Spolaně.


Co přinese projekt životnímu prostředí, jak přesně funguje, schéma spalovacího motoru, protipožární opatření a další podrobné informace jsou zveřejněny na webových stránkách Odpad jako zdroj čisté energie | PECeN (pecen-neratovice.cz). Je možné zde nahlédnout na fotografie nynějšího stavu či vizualizaci.

Postup příprav:198 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page