top of page
  • Marta Dušková

Víte, kolik milovníků kultury navštívilo Masarykův kulturní dům za 10 let?

V Masarykově kulturním domě v Mělníku je v současné době k vidění výstava s názvem Mělník se baví… 10 let s Mekuc. Je věnována 10 letům od založení Mělnického kulturního centra a 85 let od dostavby Masarykova kulturního domu.

Výstava připomíná desetiletou činnost Mělnického kulturního centra, které bylo založeno v roce 2012. V Mělníku zajišťuje kulturní a vzdělávací služby prostřednictvím svých poboček, mezi něž patří Masarykův kulturní dům, Turistické informační centrum s mělnickým podzemím s unikátní studnou, Městská knihovna Mělník a galerie Ve Věži.


Centrum zajišťuje kulturní a společenský život města prostřednictvím kulturních zážitků nejrůznějších žánrů, ať již se jedná o žánr dramatický, hudební, výtvarný či filmové a literární umění, v podobě výstav, divadelních či filmových představení, koncertů, scénických čtení a dalších forem umění. V průběhu let se staly všechny pobočky Mekuc nejen místem propagující kulturu ve městě, ale i místem setkávání.


Procházku historií, kterou výstava představuje, je možné shlédnout do 11. ledna 2022. Expozice obsahuje fotografie z kulturních akcí i velké panely s informacemi o historii.

A ještě odpověď na úvodní otázku. Za bezmála deset let existence Mekuc navštívilo Masarykův kulturní dům téměř 180 tisíc milovníků kultury.

63 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page