top of page
  • Marta Dušková

Výměnu průkazů o povolení k pobytu je nutné provést do 3. srpna

Výměna průkazů povolení k pobytu se týká rodinných příslušníků občanů EU, kteří jsou občany třetích zemí. Papírovou knížku, která dosud sloužila jako průkaz, je nutné vyměnit za průkaz biometrický. O výměnu je nutné požádat do 3. srpna 2023.

Tato povinnost se netýká cizinců s dočasnou ochranou.Platnost průkazů o povolení k pobytu ve formě papírové knížky skončí 3. srpna 2023 a do té doby musí všichni, kterých se to týká, podat žádost o bezplatnou výměnu za průkaz biometrický. Je to povinnost.


Výměna průkazu se netýká:

- rodinných příslušníků občanů EU, kteří již jsou držiteli biometrického průkazu (plastová kartička) nebo

- občanů států EU, Švýcarska, Lichtenštejnska, Norska, Islandu či Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, na které se vztahuje část druhá výstupové dohody.


Výměnu lze provést pouze u platných průkazů o povolení k pobytu, po stanoveném termínu již výměna není možná. Výměnou průkazu nedojde k prodloužení platnosti pobytu, o prodloužení je nutné žádat.


Povinnost výměny průkazu se týká:

- rodinných příslušníků občana EU,

- občanů třetí země,

- držitelů průkazu ve formě papírové knížky


Podrobné informace k výměně a formulář žádosti je k dispozici na webu Povinnost rodinných příslušníků občanů EU požádat o výměnu průkazu povolení k pobytu - frs.gov.cz.

89 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page