top of page
  • Marta Dušková

Výstava obrazů je společným projektem tří mělnických výtvarnic

Výstava s názvem JAM v obrazech, která je k vidění v Masarykově kulturním domě Mělník až do 3. listopadu, představuje práce tří mělnických výtvarnic Jarky Drechslerové, Aidy Líhové-Legnerové a Mirky Léblové. Jejich společný projekt navazuje na předchozí výstavy například Mělnický salón a další.

Téma obrazů představuje krajinu, lidi i zvířata a dalo by se zahrnout pod jedno téma, a to je život.


Zajímavou a krásnou výstavu je možné navštívit každý všední den v čase od 13 do 18 hodin nebo vždy hodinu před začátkem každého programu až do čtvrtku 3. listopadu.


Jaroslava Drechslerová *1967 – Praha

Výtvarnice, grafička, fotografka a grafická designérka. Svůj výtvarný růst zahájila na LŠU Mělník pod vedením Vladimíra Veselého, vyšší umělecké vzdělání jí v období totality nebylo umožněno z politických důvodu.

V dospělosti absolvovala v Ateliéru Praga Prima kurz olejomalby a opakovaně se účastnila Letní krajinářské školy. V její tvorbě se odráží obdiv k fascinující hře barev s nekonečnou láskou k přírodě. Okouzlují ji staré klasické techniky malby jako olej na plátně či dřevě. Samostatně vystavovala v rámci celé ČR a účastnila se mnoha výstav kolektivních. Pro město Mělník i jiné mělnické vydavatele graficky upravila několik publikací.

Aida Líhová-Legnerová *1968 – Mělník

Výtvarnice a pedagožka, absolventka pedagogické fakulty UK, obor učitelství českého jazyka a výtvarné výchovy. Autorka kreseb, volné grafiky, knižních ilustrací a maleb na hedvábí se nejčastěji inspiruje podvědomím, sny, pocity tušení i tajemnem. Je zakladatelkou a členkou výtvarné skupiny SKOBA, místopředsedkyní Mělnického osvětového a okrašlovacího spolku, členkou Literárního klubu Pegas a České arteterapeutické asociace.

Její díla byla vystavena na několika samostatných výstavách, zúčastnila se řady kolektivních výstav. Je autorkou log různých spolku, například folklorního souboru Jarošáček. Pravidelně přispívá do almanachu básní, publikovala dvě básnické sbírky.


Miroslava Léblová *1975 – Mělník

Výtvarnice a grafička, absolventka Střední umělecko-průmyslové školy na Žižkově, obor propagační grafika, získávala první zkušenosti s kreslením a malováním na LŠU pod vedením Vladimíra Veselého. Už během studia na střední škole se věnovala volné tvorbě, především figurální kresbě a kaligrafii. Od roku 2016 se věnuje i olejomalbě. Při své tvorbě se nejčastěji inspiruje světem zvířat, ráda se vrací také k figuře a portrétu.

Talent i výtvarné dovednosti uplatňuje i ve své profesi grafičky. Zúčastnila se několika kolektivních výstav, kde prezentovala své práce.


Informace a představení autorek je zveřejněno na JAM v obrazech | Mekuc.

35 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page