top of page
  • Marta Dušková

Výstava připomene známého polárníka a spisovatele

Výstava s názvem Stanislav Bártl: polárník a spisovatel, novinář a cestovatel se uskuteční u příležitosti 10. výročí úmrtí autora v prostorách Salonu Bondy 0039, který se nachází v přízemí domu č.p. 39 v Dolních Beřkovicích.Výstavu zahájí vernisáž v sobotu 4. září ve 13.30 hodin. Na úvod vernisáže promluví významní čeští polárníci, zazní oblíbená hudba Stanislava Bártla a na návštěvníky čeká i drobné občerstvení. Na výstavě budou prezentovány autorovy fotografie, mapy, knihy, videa a osobní předměty.


Výstavu je možné navštívit po celé září vždy o víkendech v sobotu a v neděli v době od 10 do 18 hodin a mimořádně ve státní svátek 28. září.


V rámci Dnů evropského dědictví v sobotu 18. září se uskuteční komentovaná prohlídka výstavy ve 14, 15 a 16 hodin.


Český novinář, publicista, spisovatel a cestovatel Stanislav Bártl se narodil v roce 1927 a zemřel ve věku 83 let v červenci roku 2011. V letech 1949 až 1989 působil v deníku Mladá Fronta a jako první československý novinář vyrazil do Antarktidy se sovětskou expedicí už v roce 1958. Byl vybrán z deseti tisíc zájemců. Byl autorem literatury faktu a psal zejména o polárních krajích. Napsal mimo jiné knihy Arktida stopami průkopníků, Ďáblova bible, Tady končí svět a další.


V roce 2010 získal Stanislav Bártl ocenění Cenu Městské části Praha 9 viz úvodní fotografie.


11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page