top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Včelaři ze Spolany společně s dětmi ze základní školy stočili 60 kg medu

Včelaři působící ve Spolaně mohou oslavit letošní sezónu s úsměvem na tváři. Díky hojné úrodě a plodné práci včel se podařilo stočit na 60 kg medu. Do pravidelného stáčení medu se zapojily také děti z místní základní školy. Těm včelaři ukázali postupy, které je při stáčení medu potřeba dodržet a zároveň dětem představovali zajímavosti z chovu včel.

„Jsem velmi nadšena. Děti měly z celé události veliký zážitek. Běžně se člověk se stáčením medu naživo obvykle nesetká. Dříve nám o včelaření vyprávěla jedna naše žákyně, která má dědu včelaře, a teď jsme to viděli i prakticky a měli jsme tedy takovou výuku prvouky přímo v přírodě. Za příležitost ukázání dětem postupů, jak se med stáčí a zásad, které včelaři musí dodržovat, jsme velmi rádi a věřím, že všichni si odnesli mnoho nových poznatků,“ uvedla Jana Reisingerová, učitelka dětí ze Základní školy T. Stolzové z Kostelce nad Labem.


Úspěch letošního roku je důkazem zdravého ekosystému včelstev a příznivých podmínek pro jejich život a rozmnožování ve výrobním areálu Spolany Neratovice. Včelaři dbají na ekologický přístup a dodržování tradičních včelařských postupů, což se promítá do vynikající chuti a blahodárných účinků medu. Med z této oblasti má výjimečnou chuť a vůni díky bohatému kvetení okolních luk a zahrad. V minulých letech Spolana získala ocenění za vynikající kvalitu medu, což je další důkaz jeho kvality. Včelaři, kteří spolupracují se Spolanou, se mohou pyšnit skvělým výsledkem a nadšeně očekávají další sezónu.


"Máme obrovskou radost z letošní úrody stočeného medu v nepoužívaném areálu Spolany. Pro včelaře je to velká odměna za jejich práci a zároveň důkaz, že naše snaha o podporu včelstev a udržitelného včelařství přináší vynikající výsledky," uvedl Piotr Kearney, jednatel společnosti Spolana.


Společnost Spolana pokračuje ve svém závazku k ochraně životního prostředí a podporuje spolu s včelařstvím v nevyužívaných prostorách výrobního areálu také další projekty. Spolana za pomoci dětí z místních základních škol dvakrát ročně vypouští ryby do řeky Labe nebo podporuje hnízdění kriticky ohrožených sokolů stěhovavých, kteří na jednom z komínů v areálu pravidelně hnízdí.


Spolana je v podpoře okolního životního prostředí velmi aktivní. Ve spolupráci s neratovickou organizací Českého rybářského svazu pravidelně vysazuje do Labe různé druhy ryb (např. kapry, štiky nebo candáty) a ve spolupráci s neziskovou organizací ALKA Wildlife se stará o sokola stěhovavého pravidelně hnízdícího v areálu Spolany. Okolí výrobního areálu, zejména dočišťovací nádrž, je i vyhledávaným útočištěm řady chráněných a ohrožených živočišných druhů. Čistotu areálu potvrzuje přítomnost vydry říční, čírky obecné, ledňáčka říčního nebo pstruha obecného, tedy živočichů vysoce citlivých na kvalitu životního prostředí.3 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page