top of page
  • Marta Dušková

V areálu Spolany se konal výcvik policistů v rámci taktického cvičení Policie České republiky

Ve čtvrtek 30. března se v nevýrobní části areálu Spolany uskutečnil výcvik pořádkové jednotky krajského ředitelství Policie České republiky, ve spolupráci s Krajskou pořádkovou jednotkou Libereckého kraje Policie České republiky a skupinou z Odboru služební kynologie a hipologie Policie České republiky. Cílem cvičení, kterého se zúčastnilo přes tři sta policistů, bylo prověřit a procvičit různé druhy policejních zákroků.

Areál společnosti Spolana v Neratovicích zahrnuje vedle výroby chemických látek a hnojiv také výrobní prostory dalších společností. Okolo jedné třetiny celého areálu je dlouhodobě nevyužito a právě v této oblasti Policie České republiky uskutečnila své cvičení. Na cvičení spolupracovala také společnost Nera Agro, která v areálu společnosti Spolana dlouhodobě sídlí. Nácviku mimořádné události se letos účastnilo zhruba o stovku policistů více, než v loňském roce.


„V areálu Spolany organizujeme pravidelná bezpečnostně-požární cvičení v rámci společnosti, abychom ověřili naši připravenost na různé druhy mimořádných událostí. Rovněž ale považujeme za důležité být součinní Policii České republiky při organizaci jejich cvičení tím, že opakovaně poskytujeme prostory našeho areálu. Cvičení neomezují provoz ve společnosti, protože se konají v současně nevyužívaných prostorech,“ vysvětlil Piotr Kearney, jednatel společnosti Spolana.


Policejní cvičení se ve Spolaně uskutečnilo také v loňském roce. „Letos se policejního cvičení účastnilo 180 policistů Krajské pořádkové jednotky Středočeského kraje, 120 policistů Krajské pořádkové jednotky Libereckého kraje, osm policistů na koních z Odboru služební kynologie a hipologie, deset policistů Antikonfliktního týmu a čtyři policisté s drony. V rámci cvičení bylo zapojeno i několik desítek figurantů,“ uvedl k policejnímu cvičení kapitán Pavel Truxa z Krajského ředitelství policie Středočeského kraje.27 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

댓글


bottom of page