top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

V areálu Spolany se uskutečnilo taktické cvičení Policie ČR

Ve čtvrtek 17. března se v nevýrobní části chemického areálu společnosti Spolana v Neratovicích, která patří do rafinérské a petrochemické skupiny ORLEN Unipetrol, uskutečnilo cvičení pořádkových jednotek Policie České republiky. Cílem cvičení, kterého se zúčastnilo dvě stě policistů, bylo prověřit a procvičit různé druhy policejních zásahů.

V rozlehlém areálu společnosti Spolana v Neratovicích se nachází nejen výroba chemických látek a hnojiv, ale také výrobní prostory dalších společností. Zhruba třetina areálu zůstává dlouhodobě nevyužita. A právě tuto část se starými budovami si vyhlédla Policie České republiky pro své cvičení.


„Jedná se o uzavřený prostor, který je svým rozsahem i charakterem pro naše potřeby ideální. Cvičení se zúčastnilo 250 osob včetně figurantů, z toho 160 policistů pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Středočeského kraje a dále 40 policistů pořádkové jednotky Libereckého kraje. Děkujeme vedení Spolany, že nám umožnilo provést takto rozsáhlé cvičení v jejich areálu,“ komentuje komisařka Barbora Schneeweissová z Krajského ředitelství policie Středočeského kraje.


Cvičení tohoto druhu a rozsahu je v moderní éře továrny novinkou. „V našem areálu pořádáme pravidelná bezpečnostně-požární cvičení, během kterých společně s našimi podnikovými hasiči prověřujeme svou připravenost na nejrůznější druhy mimořádných událostí. Areál již využila také Vysoká škola báňská pro své vědecké experimenty. Cvičení policistů takového rozsahu bylo u nás poprvé. Rádi jsme ale žádosti vyšli vstříc, protože si uvědomujeme jeho důležitost a nezbytnost,“ říká Piotr Kearney, jednatel společnosti Spolana, a uzavírá: „Cvičení v žádném případě nenarušilo náš výrobní proces a jeho bezpečný provoz.“


Pavel Kaidl, Spolana

8 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page