top of page
  • Marta Dušková

V Cítově bylo slavnostně otevřeno nové sportoviště

Slavnostní otevření nově vybudovaného sportoviště v obci Cítov se uskutečnilo ve čtvrtek 5. října. Přestřižením pásky slavnostně otevřel sportoviště starosta obce Cítov Pavel Gerberg a předseda H.C. Hřebci Cítov Dalibor Hoffmann. Slavnostní otevření bylo zakončeno malou ukázkou hokejového zápasu.Nové sportoviště s umělým povrchem a mantinely v areálu fotbalového stadionu je určeno pro hokej, pozemní hokej a florbal. Pro ostatní míčové hry slouží stávající hrací plochy sportovního areálu.


„Sportoviště má speciální povrch, který vydrží UV záření a musí se čistit, aby tam nebyly kamínky a neucpával se. Je určen pro hokejbal, florbal a in-line hokej, není určen pro normální hokej s bruslemi“, vysvětluje předseda HC Hřebci Cítov Dalibor Hoffmann.

Nápad na výstavbu nového sportoviště přišel již v roce 2018, kdy byl založen spolek HC Hřebci Cítov a v roce 2019 byl vypracován návrh a poptávka ve spolupráci s obcí Cítov, která zažádala o dotaci. K vybudování sportoviště došlo v letošním roce, kdy byla dotace schválena.


Realizace výstavby předcházelo rozšíření asfaltové plochy na požadovanou velikost 30x15 metrů. Projekt je financován částečně z prostředků Ministerstva pro místní rozvoj. Po zhodnocení stavby budou celkové náklady 1 270 892,16 Kč, z toho činí dotace MMR 708 862 Kč a zbytek pochází z vlastních zdrojů.Na realizaci projektu se podílel HC Hřebci i fyzicky, protože bylo potřeba připravit betonové patky. Bylo vyvrtáno 60 děr o velikosti 30x30 cm, hloubka 50 cm, které byly následně vylity betonem.


Provozní řád nového sportoviště se teprve bude tvořit a hřiště se bude využívat ke hře hokejbalu, florbalu a in-line hokeje. Veřejnost bude moci areál využívat dle provozního řádu stejně jako ostatní plochy sportovního areálu zdarma. O údržbu hřiště se budou starat členové HC Hřebci. Na hrací plochu budou ještě dokoupeny dvě branky dle schválení IIHF (pozn. redakce Mezinárodní federace ledního hokeje) a na mantinely bude doplněna síť směrem k dětskému hřišti.

680 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page