top of page
  • Marta Dušková

V Mělníku na náměstí Karla IV. vzniká Žlutý ostrov

Městská knihovna Mělník prozradila svůj připravovaný nový projekt s názvem Žlutý ostrov. Jedná se ostrůvek kvetoucí zeleně na náměstí Karla IV. před knihovnou, který doplní žluté lavičky, židle a malá knihovna. Tento koutek bude v těsném sousedství stánku Šestihran Kafe Mělník a květinářství Hobíkovi a propojí tak, co k sobě patří. Knihy, květiny a dobrá káva.


Žlutý ostrov nabídne nejen posezení s knihou a kávou, ale také nový projekt Čteme uchem. Jedná se o pravidelný veřejný poslech audioknih z nakladatelství Tympanum. Knihy budou vybrány tak, aby bavily všechny generace.


Slavnostní otevření Žlutého ostrova a zahájení projektu Čteme uchem je plánováno na středu 28. dubna od 13.30 hodin. Na pravidelný poslech audioknih na Žlutém ostrově se mohou návštěvníci těšit každou středu.


Ve středu 28. dubna je na programu čtení z knihy Julese Verna Patnáctiletý kapitán v době od 11 do 13 hodin. Odpoledne je připravena audiokniha Zdeňka Jirotky Saturnin od 15 do 17 hodin.


Tento projekt oživí jinak celkem nudné náměstí s parkovištěm a možná se stane vedle náměstí Míru dalším místem příjemných setkávání a kulturních zážitků.

Zdá se, že ambice na to má.18 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page