top of page
  • Marta Dušková

V Nemocnici Neratovice vznikne nové oddělení dlouhodobé péče

Nemocnice Neratovice společně s Nemocnicí Mělník informuje o plánovaném vzniku nového oddělení dlouhodobé lůžkové péče. Vznikne místo dlouhodobě málo vytíženého oddělení gynekologie. To bude přesunuto od 1. července 2024 do Nemocnice Mělník. Uskuteční se tak v rámci plánované komplexní péče o pacienty v obou nemocnicích.

Místo gynekologické operativy vznikne v Neratovicích jednodenní chirurgie, gynekologická ambulance v Neratovicích zůstává. Nemocnice touto změnou reaguje na stále se zvyšující potřebu lůžek následné péče v regionu.

Zvyšování počtu lůžek následné péče a zároveň snižování počtu lůžek akutní péče je současným trendem v celé republice. Nové oddělení dlouhodobé lůžkové péče v Nemocnici Neratovice vznikne v průběhu letošního roku a v rámci této strategie vzniká zcela nový pavilon oddělení dlouhodobé lůžkové péče i v Nemocnici Mělník.

Plán spojení Nemocnice Neratovice a Nemocnice Mělník do jedné společné entity, kdy budou společně poskytovat komplexní péči pacientům, již obě nemocnice oznámily a toto právní spojení je plánováno na začátek roku 2025. Obě nemocnice ale zůstanou fyzicky na svých současných místech.

545 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page