top of page
  • Marta Dušková

V nové knihovně snad již brzy přivítají první čtenáře

MĚLNÍK - Stěhování Městské knihovny Mělník a příprava nových prostor v domě služeb na náměstí Karla IV. už je téměř u konce. Výroba nového nábytku byla dokončena a tento týden začínají pracovnice knihovny rovnat nové knihy do regálů.

Podle fotografií krásné velké prostory s krásným novým nábytkem už teď lákají k návštěvě. Mělnické kulturní centrum věří, že knihovna bude jednou z prvních jejich poboček, které bude možné otevřít a snad si návštěvníci budou moci nové prostory prohlédnout ještě letos, a nejen virtuálně prostřednictvím fotografií.


Výběrové řízení na rekonstrukci nových prostor probíhalo v roce 2019: „Počítali jsme s tím, že by to mohla být částka kolem 20 milionů korun, nakonec se to podařilo vysoutěžit za 15 milionů, za což jsme rádi“, uvedl první místostarosta Milan Schweigstill.

Poté probíhalo výběrové řízení na vybavení knihovny. Nábytek navrhl specialista na knihovny architekt Tomáš Hořava. Původní prostory městské knihovny ve Vile Karole bude po rekonstrukci využívat základní umělecká škola. Práce by měly začít po přestěhování knihovny a měly by trvat přibližně rok. Již v září získalo město Mělník stavební povolení na rekonstrukci vily Karoly pro potřeby základní umělecké školy a začíná se připravovat projektová dokumentace pro vlastní rekonstrukci stavby.

14 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page