top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

V očkovacím centru Nemocnice Mělník bylo naočkováno přes 14 718 dávek vakcíny proti COVID-19

Společně s Nemocnicí Neratovice patří k místům s nejkratší čekací lhůtou na rezervaci očkování.


Očkovací místo má kapacitu naočkovat až 600 osob za den a v Nemocnici Mělník a Nemocnici Neratovice se zájemci o očkování navíc dočkají kratší čekací lhůty na rezervaci očkování, která se pohybuje okolo jednoho týdne. V obou nemocnicích jsou lidé nejčastěji očkováni vakcínami Pfizer a Moderna.

Provozní doba očkovacího centra v pavilonu D Nemocnice Mělník je nyní od 7.00 do 15:30 hodin od pondělí do pátku. Kapacita očkovacího centra, která je až 600 osob denně nebyla zatím zcela využita. „Pro Nemocnici Mělník i celý region je nejdůležitější fakt, že všichni občané z preferovaných skupin měli možnost si v OČM Mělník zarezervovat termín. Aktuálně jsou již uvolněny termíny také pro věkovou kategorii 65+,“ říká MUDr. Radek Havlas, lékařský ředitel Nemocnice Mělník, kterou provozuje skupina VAMED MEDITERRA. V nemocnici bylo během jednoho dne naočkováno nejvíce 378 dávek.


Další očkovací místo v mělnickém regionu je v Nemocnici Neratovice, kde bylo od začátku února podáno 6 266 dávek vakcíny proti onemocnění COVID-19. Centrum je otevřené od pondělí do pátku a očkuje v průměru okolo 200 lidí denně, v některých týdnech se daří očkovat i 330 lidí denně, v závislosti na množství zájemců o očkování a dodaných vakcín. „V nemocnici máme také svůj vlastní mobilní očkovací tým, který pomáhá s očkováním klientů například v domovech pro seniory. V nadcházejících týdnech, pokud to počasí dovolí, máme v plánu očkovací centrum rozšířit i o stan před nemocnicí,“ říká MUDr. Michal Scheinost, lékařský ředitel a primář Interního oddělení Nemocnice Neratovice, kterou provozuje skupina VAMED MEDITERRA.


Stejně tak jako Nemocnice Mělník, i neratovická nemocnice očkuje nejvíce vakcínami Pfizer a Moderna, přičemž více očkovacích dávek bylo podáno vakcínou Pfizer. Nemocnice Neratovice a Mělník se mohou pyšnit i podstatně kratší čekací lhůtou na rezervaci termínu očkování, která se pohybuje pouze okolo necelého týdne. To je téměř třikrát kratší doba, než jakou nabízejí očkovací místa například v Praze, kde se čekací lhůta na termín očkování obvykle pohybuje mezi dvěma až čtyřmi týdny.


Registrace k očkování probíhá přes rezervační systém Ministerstva zdravotnictví (https://registrace.mzcr.cz/). Pro detailní informace k očkování volejte informační linku ke koronaviru 1221 nebo informační linku Středočeského kraje 800 710 710.

PhDr. Petra Plutnarová 

Marketing & Communication Manager 

E-mail: komunikace@mediterra.cz


113 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page