top of page
  • Marta Dušková

V Příbrami zahájilo provoz v pořadí čtvrté Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině v Příbrami zahájilo svůj provoz v úterý 8. března. Nachází se v Kulturním domě na adrese Legionářů 400, Příbram. Hned v prvních hodinách byl nápor ukrajinských uprchlíků tak velký, že příjem musel být po dvou a půl hodinách zastaven (zdroj www.pribram.cz).

Příbramské centrum doplnilo již fungující středočeská asistenční centra v Praze, Kutné Hoře a Mladé Boleslavi. I příbramské centrum bude v provozu nepřetržitě a stejně jako ostatní centra slouží uprchlíkům jako kontaktní místo, kde získají všechny potřebné informace. Pracovníci centra pomáhají nejen s registrací, ale také s ubytováním, vyřízením zdravotního pojištění, pracovními povoleními či sociálními dávkami. Součástí služeb je i urgentní psychologická či lékařská pomoc.

Všechny poskytované služby jsou zdarma, nicméně již se našli prostředníci, kteří nabízejí pomoc uprchlíkům za úplatu viz upozornění VZP varuje před šmejdy nabízející asistenci uprchlíkům! A přináší přehled nejčastěji řešených otázek z KACPU - VZP ČR.


Názor redaktorky

V souvislosti s touto situací je zapotřebí upozornit, že pokud se rozhodnete nabídnout ubytování, je zapotřebí si to dobře promyslet. Je to určitě oběť pro obě strany a pomoc není na týden. Už jsem zachytila zprávy, že někteří lidé, kteří ubytovali rodiny z těžce zkoušené Ukrajiny, je po týdnu nechtějí. Promiňte, ale toto nelze nazvat pomocí. Každý by si měl uvědomit, že pomoc není v řádu dnů, ale týdnů a pravděpodobně měsíců, jen tak může být smysluplná. Jinak ji ani nenabízejte.


Adresy středočeských asistenčních center jsou zveřejněny v článku Uprchlíci mohou hledat pomoc v krajských centrech pomoci (kanalem.com).

8 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page