top of page
  • Marta Dušková

V soutěži Odlož mobil v knihovně byla nejúspěšnější kralupská knihovna

Sběrovou akci Odlož mobil v knihovně organizoval Středočeský kraj a v uplynulých měsících se povedlo vybrat přesně 4112 starých mobilních telefonů. V regionu se zapojilo celkem 130 institucí ve městech i v menších obcích. Knihovny byly rozděleny podle velikosti kvůli spravedlivějšímu hodnocení.Absolutně největší počet vybraných vysloužilých telefonů přinesli čtenáři do Městské knihovny Kralupy nad Vltavou a to celkem 278 a knihovna se stala vítězem v kategorii měst na 6000 obyvatel.„Celkový počet vybraných přístrojů nás příjemně překvapil, vysbírané množství ale nebylo hlavním cílem projektu. Především jsme chtěli upozornit na správné způsoby sběru a následnou recyklaci drobných vysloužilých elektrozařízení, které stále řada lidí hlavně kvůli nedostatku informací nesprávně odhazuje do směsného komunálního odpadu,“ uvedla Jana Skopalíková, radní Středočeského kraje pro oblast životního prostředí a zemědělství.

Mezi úspěšné knihovny se zařadila také knihovna v Úněticích a v Rudné a spolu s knihovnou Kralupy si rozdělí odměny v celkové výši 30 000 korun. Hodnotné ceny v podobě poukázek na nákup knih od společnosti Knihobot získají i čtenáři, kteří k odevzdanému mobilu připojili kontaktní údaje a měli štěstí při losování. Další necelá stovka vylosovaných čtenářů, kteří se do sběru zapojili, obdrží volné rodinné vstupenky do galerií a muzeí v kraji. Seznam výherců je zveřejněn na stránkách www.odlozmobil.cz.

Více informací na webu kraje Středočeský kraj - Webový portál Středočeského kraje (stredoceskykraj.cz) v článku Čtenáři vysbírali přes 4 tisíce mobilů, nejlepší byly knihovny v Kralupech, Rudné a Úněticích.

7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page