top of page
  • Marta Dušková

V ulicích Havlíčkova, Rybova a Na Hrádku jsou zavedeny modré parkovací zóny

S výstavbou parkovacího domu v Kralupech nad Vltavou, k jehož oficiálnímu otevření došlo na sklonku měsíce dubna, souvisí další podstatná změna týkající se systému parkovaní ve městě.


Od 13. května 2022 dochází k zavedení modré parkovací zóny v ulicích Havlíčkova, Rybova a Na Hrádku, přičemž cílem tohoto opatření je zlepšit parkovací podmínky pro občany bydlící v této destinaci. Ti dostanou tzv. rezidenční karty, které je budou opravňovat k bezplatnému parkingu. Na jednu domácnost vždy vychází jedna karta. Vlastníci bytů si je mohou vyzvednout na Infocentru MěÚ.


„V těchto ulicích ponechávali svá auta přespolní návštěvníci Kralup, kteří tímto využívali příznivé dochozí vzdálenosti směrem k vlakovému nádraží. Místním tak ovšem zabírali stání v blízkosti jejich domů. Vůbec se nedivím, že nás občané vyzývali k tomu, abychom se touto situaci zabývali,“ uvedl kralupský starosta Marek Czechmann, jenž dlouhodobě považoval situaci v této destinaci za komplikovanou a nepřehlednou. S výstavbou parkovacího domu se však městu otevřela možnost řešení. „Modrá zóna je dalším nástrojem, který má přimět řidiče k tomu, aby začali využívat služeb parkovacího domu. Cena parkovného je velmi příznivá (15 Kč za 24 hodin – režim P+R). Jsem přesvědčen o tom, že tento nový režim bude ku prospěchu všech stran,“ uzavřel kralupský starosta.


Do konce měsíce května bude městská policie tolerovat možné přestupky spojené s touto zásadní změnou.
6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page