top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

"V zámku a v podzámčí" bude věnována historii dolnobeřkovické větve šlechtického rodu

Tip na zajímavý víkend s historií šlechtického rodu Lobkowiczů v Dolních Beřkovicích 9. až 11. září 2022, jehož mediálním partnerem je Kanál eM.

Dny evropského kulturního dědictví (EHD), pořádané pod záštitou Rady Evropy a Evropské komise, se na našem kontinentu každoročně konají již od roku 1991 a řadí se k významným celoevropským kulturně poznávacím a společenským událostem.


V rámci oslav letošního ročníku EHD proběhne v obci Dolní Beřkovice o víkendu 9. až 11. září a ve středu 14. září 2022 velká a kvalitně připravená akce s názvem V zámku a v podzámčí, která bude tematicky věnována historii dolnobeřkovické větve šlechtického rodu Lobkowiczů.

"Rádi uvítáme všechny zájemce o místní historii, kterým letos můžeme nabídnout opravdu mimořádně bohatý program", říká Vladimír Borecký, jeden z organizátorů akce.


"Můžete navštívit zajímavou výstavu artefaktů a dokumentů z lobkowických sbírek, kde bude k vidění například unikátní série originálů kreseb nadané Anny Berty Lobkowiczové z konce 19. století. Budete si moci prohlédnout prezentaci historických fotografií tří generací lobkowiczké rodiny nebo se zúčastnit setkání a besed s renomovanými historiky Petrem Maškem a Stanislavem Kasíkem k historii místní zámecké knihovny a lobkowiczkého knížecího erbu. Sloupský kastelán Ivan Volman představí svou propracovanou a mnoha fotografiemi provázenou on-line genealogii dolnobeřkovické linie rodu.


Bude se promítat dokument o lesní správě panství a také si připomeneme působení lobkowiczké klášterní školy s opatrovnou za účasti emeritní generální představené Kongregace školských sester de Notre Dame, Anežky Bednářové.

Rozhodně si však nenechte ujít hlavní událost lobkowiczkého víkendu, a sice sobotní slavnostní koncert orchestru Collegium Modern Prague s hosty - pod vedením dirigenta Michala Macourka, se skladbami Antonína Dvořáka, Julia Fučíka, Ludwiga van Beethovena a dalších, kde zazní i vlastní skladba hudbymilovného Ferdinanda Lobkowicze, jehož památce je tento koncert věnován.


A konečně všechny zveme na komorní koncert dua T´N´T s názvem Setkání se spirituálem Antonína Dvořáka v kostele Stětí sv. Jana Křtitele ve Vliněvsi ve středu 14. září, který dolnobeřkovické oslavy Dnů evropského kulturního dědictví 2022 uzavře."


Podrobný program s uvedením začátků jednotlivých akcí naleznete na: www.dolniberkovice.cz/aktuality


Dodáváme, že vstup na všechny avízované akce je zdarma.


Vladimír Borecký, Dolní Beřkovice

14 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page