top of page
  • Marta Dušková

Ve Štětí na Litoměřicku uhynuly podle rybářů tisíce ryb

Ve Štětí na Litoměřicku uhynuly v sobotu 15. ledna podle rybářského svazu tisíce ryb. Přesnější škody budou znát rybáři kvůli nízkým teplotám až později, některé uhynulé ryby totiž klesly na dno. Na případném zarybnění se chtějí rybáři domluvit se znečišťovatelem, firmou Mondi Štětí, která se k ekologické havárii už přihlásila. ČTK to řekl mluvčí severočeského rybářského svazu Jan Skalský. Policie případ vyšetřuje pro poškození a ohrožení životního prostředí z nedbalosti. Výsledky ze šetření vzorků ryb i vody by měla Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) oznámit dnes. Vyjádření ČIŽP i Mondi Štětí ČTK shání."Případem úhynu ryb v řece Labi u obce Štětí ze dne 15. ledna 2022 (sobota) se intenzivně zabývá služba kriminální policie a vyšetřování, při prověřování úzce spolupracujeme se všemi zainteresovanými orgány," řekla dnes ČTK policejní mluvčí Pavla Kofrová s tím, že ke zveřejnění policie zatím nemá další informace.


Vyjádření vedení města Štětí k havárii na řece Labi

Město Štětí monitoruje situaci ze soboty 15. 1. 2022 ohledně úhynu velkého množství ryb na řece Labi ve Štětí. „Jsme v kontaktu s vedením Místní organizace Českého rybářského svazu ve Štětí. Zároveň jsme jako město plně k dispozici dalším složkám, tedy České inspekci životního prostředí, krajské sekci rybářského svazu i Policii ČR,“ informoval starosta města Tomáš Ryšánek.


Starosta potvrdil, že si vyžádal informace i od vedení společnosti Mondi. „Ředitel společnosti Mondi ve Štětí Roman Senecký mne kontaktoval a vysvětlil, o jakou technickou závadu se jednalo,“ uvedl dále starosta města Štětí.


Stav bude vedení města sledovat i nadále. „Město dbá na dodržování principů ochrany přírody a životního prostředí. Taková to nehoda je velmi nešťastným a negativním zásahem do režimu Labe a věříme, že se již nebude v budoucnu opakovat,“ dodal starosta Tomáš Ryšánek.


Zdroj ČTK, město Štětí


Foto z ČRS


8 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page