top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Velký Borek: Děti si svůj den dokonale užily

V neděli 5. června odpoledne se fotbalový areál ve Velkém Borku zaplnil dětmi, kteří si sem přišly užít dětský den se svými rodiči.

Obec ve spolupráci se sponzory a týmem úžasných dobrovolníků pro děti připravila deset soutěžních stanovišť, kde se např. poznávalo koření, střílelo se ze vzduchovky, kopalo se na obří nafukovací terč, chodilo se na chůdách, hrál se discgolf nebo se stříkalo z hasičské hadice na kužely. Kdo zvládl všechny úkoly, dostal za odměnu balíček plný dárků a taky párek v rohlíku a nápoj.

Mimo to si děti mohly vyzkoušet dobrodružnou jízdu na lanovce. Strážníci Městské policie Mělník měli pro zájemce připravené brýle, které simulovaly stav po požití alkoholu či drog – a každý si mohl zkusit, jak je v takovém stavu těžké vzít do ruky kelímek, naplnit ho vodou, projít překážkovou dráhu a vodu zase vylít.


V kreativní dílničce děti kreslily na kameny nebo si vyráběly obrázky z barevného písku. Fronta se tvořila u oblíbeného malování na obličej. Nechyběl ani fotokoutek, kde byly k dispozici nejrůznější paruky, brýle a další propriety. Pro úplně nejmenší děti byly připraveny dva malé bazénky s míčky.

Součástí dětského dne bylo také krásné vystoupení mažoretek z velkoborecké základní školy. Po jejich vystoupení si děti vyzvedly zelené a žluté balónky nafouknuté héliem a pod taktovkou výborné moderátorky Veroniky Vaškové vytvořily uprostřed fotbalového hřiště kruh, kde je vyfotil dron.


Asi nejvíc se děti těšily na poslední bod programu – na pěnu, kterou vytvořili naši dobrovolní hasiči. Vzhledem k tomu, že celé odpoledne panovalo vyloženě horké letní počasí, všichni se ochotně svlékli do plavek a skočili do voňavé pěny.


Věřím, že si všechny děti, kterých dorazilo 320, celé odpoledne krásně užily.


Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří se na akci podíleli. Našim fotbalistům, hasičům, mažoretkám, strážníkům Městské policie Mělník, celému týmu dobrovolníků pod vedením Šárky Hájkové, Petře Kučerové z obecního úřadu a všem sponzorům, díky nimž jsme mohli na uspořádání akce nakoupit spoustu věcí. Tak zase za rok.


Helena Vavřinová, starostka obce

12 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page