top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Veselé vánoční slití oleje

Uklizený a nazdobený byt, svítící stromeček, tóny koled – a také syčení oleje a vůně smaženého kapra a dalších tradičních dobrot. Vánoce jsou zkrátka čas, kdy v kuchyni olej teče proudem a po řízku s chutí sáhne i zapřisáhlý vyznavač zdravého stravování. Pokud olej už dávno třídíte, není co vysvětlovat. Ale jestli jste se ještě neodhodlali, je přesně tohle ta správná doba s tím začít.

Určitě nechcete, abyste uprostřed vánočních svátků museli náhle řešit ucpaný odpad v kuchyni či na toaletě nebo havárii odpadního potrubí v celém domě. A věřte, že ani příroda není zvědavá na ty spousty oleje ze všech domácností, které by se na ni přes odpadní vody valily. Abyste tomu všemu zabránili, stačí opravdu málo. Najít doma prázdnou PET lahev s víčkem a zbylý olej z kuchyně místo do odpadu přelít do ní.


Kralupští radní schválili smlouvu TRAFIN OIL, a.s. o sběru a likvidaci upotřebených jedlých olejů a tuků z domácností. V průběhu prosince tedy dojde k instalaci pětatřiceti kusů sběrných nádob černé barvy s fialovým víkem o objemu 240 l na ukládání tohoto odpadu. K vyprazdňování nádob bude docházet v intervalu jednou za tři měsíce. Umístění sběrných nádob na sběr jedlých olejů a tuků: zde

Vzpomeňte si na to, až nasmažíte všechny ty filety z kapra nebo hory křupavých řízečků, až vám z vánočních vinných klobás zbyde jen mastný pekáč potažený vrstvou sádla a šťávy z masa nebo až o Silvestru naaranžujete do mističek všechny ty dobroty nakládané v oleji. Kapka ke kapce, a uvidíte, že po svátcích máte PET lahev plnou. A přidat můžete i zapomenutý kus pevného tuku, který se najde v lednici zastrčený někde vzadu ještě od pečení cukroví.


K nové tradici vánočního slévání použitého oleje tak můžete přidat i tradici povánoční procházky k olejové popelnici s naplněnou PETkou a pozorovat, kolik sousedů se do třídění pustilo s vámi. My vám slibujeme, že se postaráme o to, aby naše popelnice ani o svátcích, ani v novém roce nikdy nepřetekly.


Zdroj www.mestokralupy.cz


6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page