top of page
  • Marta Dušková

Vláda projednala plán dalšího rozvolňování

Vláda projednala ve čtvrtek 22. dubna plán dalšího rozvolňování, který bude záviset na počtu nakažených v populaci. První fáze rozvolňování už byla spuštěna uvolněním části maloobchodu a služeb a částečným otevřením škol a mateřských škol a pokračovat bude dále od pondělí 26. dubna.


Od pondělí 26. dubna

V krajích s nejnižším výskytem nových covid-19 v populaci se otevřou zcela mateřské školy a dětské skupiny.


Od pondělí 3. května

V režimu jeden na jednoho by se podle situace otevřely služby péče o tělo a péče o zvířata. V regionech, kde nové případy nepřekročí záchyt 100 na 100tisíc obyvatel týdně, by se mohly vrátit do škol v rotační výuce žáci 2. stupně základních škol a nižší stupně víceletých gymnázií a osmiletých konzervatoří, otevřeny by mohly být galerie, muzea a památky bez skupinových prohlídek a umožněn amatérský sport dětí až ve 20 osobách. Dále za stanovených pravidel bude otevřen i veškerý dosud zavřený maloobchod a zbývající sortiment venkovních trhů a tržišť.


Další fáze rozvolňování pravděpodobně v polovině května Pokud klesne počet pod 75 případů na 100tisíc obyvatel, mohlo by dojít k dalšímu rozvolnění ve druhé polovině května. Toto rozvolnění by mělo zahrnovat venkovní divadla, koncerty, hrady a zámky, zahrádky restaurací, otevření čtvrtiny kapacity hotelů a penzionů, venkovní sport pro 20 osob, omezený vstup diváků na sportovní utkání či navýšený počet osob na svatbách a pohřbech na 30 uvnitř s testem a 50 osob venku bez testu s ochranou dýchacích cest. Další fáze rozvolňování podle situace v červnu nebo červenci Jakmile počty nových nakažených klesnou pod 50 osob na 100tisíc obyvatel týdně, mohly by se otevřít interiéry restaurací, bazény, wellness, kina či budovy divadel.


Kompletní přehled tzv. rozvolňovacích balíčků je zveřejněn v tiskové zprávě Balíčky pro návrat zpět do normálního života | Vláda ČR (vlada.cz)
33 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page