top of page
  • Marta Dušková

Vysoké snění zaplnilo podvečerní mělnické náměstí

Náměstí Míru v Mělníku ve středu 25. srpna ožilo pouličním představením za doprovodu živé hudby. Vysoké snění je název unikátního představení v podání souboru V.O.S.A. Theatre, sdružení profesionálů, které se věnuje pouličnímu divadlu a obecně pouličnímu umění.


Diváci mohli obdivovat pod širým nebem nejen velké originální stroje, které vycházejí z principů jízdních kol a velocipedů, ale i vysokou akrobacii, prvky žonglování, pantomimu a jiné drobné příběhy.


V podvečerní nabídce byla i hořící pizza, kterou ovšem nikdo nechtěl ochutnat a ta se posléze změnila v hořící provaz. Přes provaz přeskakoval akrobat a na závěr tohoto hořícího vystoupení se hasil požár. Celým programem provázela velmi vtipně konferenciérka, která zároveň po celou dobu akce zpívala krásné písně, šansony za doprovodu harmoniky. Nechyběl ani zdánlivě nešikovný a nechtěný klaun, který předvedl nejen svoji nešikovnost, ale i úžasné akrobatické číslo.


Při velké stavbě z dřevěných trámů, jejichž ukotvení se zdálo být velmi nestabilní, protože nebylo žádné, se diváci báli i dýchat, aby křehká stavba nespadla.

Vše samozřejmě dobře dopadlo a na závěr odměnilo zaplněné náměstí Míru všechny účinkující velkým potleskem, který byl více než zasloužený.

Tato poslední letní úžasná akce z nabídky Mělnického kulturního centra zakončila projekt Mekuc v létě nespí.


Názor redaktorky

Bylo to opravdu velkolepé představení, velmi profesionálně připravené a já jsem si to užila i se svými vnoučaty, která úplně zapomněla, kde jsou a sledovala hodinové představení bez jakékoliv změny svojí polohy.

132 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page