• Marta Dušková

Zámkem Mělník se rozezní známé muzikálové hity

Zámek Mělník připravil po online Zámeckém koštu, který se uskuteční na 1. máje, další online událost, tentokrát kulturní. Zámek Mělník přichází s Prohlídkou zámku s muzikálem. Tato online událost se uskuteční v sobotu 8. května od 15 hodin.


Zájemci mohou projít celou prohlídkovou trasu zámku a nahlédnout do míst, kde se psala historie. A díky předním hvězdám českého muzikálu se spojí historie s hudbou.

V každém salonku či sálu během prohlídkové zámecké trasy bude čekat překvapení v podobě muzikálové hvězdy, která v tomto krásném prostředí zazpívá hit ze svého repertoáru. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení muzikálových zpěváků:


Hana Zagorová

Lenka Filipová

Bára Basiková

Kateřina Brožova

Marian Vojtko

Bohuš Matuš

Radim Schwab


Dalším překvapením během zámecké prohlídky je setkání s majitelem zámku Jiřím Lobkowiczem, který bude o zámku povídat a ukáže místa, která nejsou běžně návštěvníkům přístupná. Například zavede návštěvníky online na svoji soukromou terasu, ze které je pravděpodobně nejkrásnější pohled na soutok řek Labe a Vltavy a na bájnou horu Říp.

Zámek Mělník se rozkládá na svahu s vinicemi nad soutokem Labe s Vltavou a historie zámku sahá až do 9. století, kdy zde byl původně dřevěný hrad. Ten byl koncem 10. století nahrazen kamenných sídlem. Teprve za vlády Karla IV. byl Mělník prohlášen trvale za věnné město. Je to unikátní místo, kde žilo 24 českých královen a princezen. Narodila a žila zde patronka České země kněžna Ludmila, denáry zde razila kněžna Emma či tady pobývala Eliška Komořanská. Ta nechala na zámku vystavět kapli, která je nyní zasvěcená sv. Ludmile.


Pokud někdo prohlídku v daném čase nestihne, může si ji pustit i později. A kulturní zážitek, kde se spojuje historie a hudba, bude jistě stát za to.


Vstupenky je možné zakoupit ZDE.

17 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše