top of page
  • Marta Dušková

Zásilkovna spouští Z-Boxy i v mělnickém regionu

Nová služba Zásilkovny Z-Boxy jsou bezdotyková soběstačná výdejní místa napájená solárním panelem a ovládaná přes mobilní aplikaci a do konce roku jich bude v České republice až 150.Z-Boxy již jsou instalovány i v mělnickém regionu v Byšicích, v Malém Újezdě, ve Velkém Borku a od pondělí 17. května je spuštěno samoobslužné výdejní místo Zásilkovny i v Cítově a umístěno je před budovou obecního úřadu.


Díky této nové službě je možné si kdykoliv vyzvednout svou zásilku a brzy bude možné i zásilku na tomto místě podat. Odpadá tak nervózní čekání na kurýra.

Z-BOXy se ovládají jednoduše přes mobilní aplikaci Zásilkovna, ke svému provozu potřebují minimum energie, kterou získávají přes solární panely. Jde o unikátní zařízení, nikdo jiný v České republice výdejní boxy na podobném principu nepoužívá.Z-BOXy fungují pro zákazníky 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Zásilkovna cílí se Z-BOXy na menší města a vesnice, kde mohou doplnit služby České pošty, která v těchto lokalitách omezuje provoz svých poboček.


Jak to funguje?

Z-BOXy jsou k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Jakmile řidič doručí zásilku do Z-BOXu, obdrží zákazník informační e-mail, SMS zprávu a notifikaci do aplikace Zásilkovna. V této chvíli je možné si zásilku vyzvednout. K obsluze stačí mít na chytrém telefonu nainstalovanou aplikaci Zásilkovna a zapnuté Bluetooth. Při příchodu k Z-BOXu se aplikace pomocí Bluetooth sama automaticky spáruje a otevře schránku s danou zásilkou. Za doručení zásilky se platí online, včetně platby na dobírku. Manipulace se zásilkami je v řádu vteřin, a to jak při procesu umísťování jednotlivých zásilek do Z-BOXu zaměstnancem Zásilkovny, tak i během výdeje zákazníkovi.

Celý postup je zdokumentován na videu níže.115 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page