top of page
  • Marta Dušková

Začíná sčítání prostřednictvím listinného formuláře

Sčítání 2021 se od soboty 17. dubna dostává do druhé fáze a sčítací komisaři budou lidem roznášet za dodržení přísných protiepidemických opatření listinné sčítací formuláře. Pořád ale platí sčítání online pomocí elektronického formuláře na www.scitani.cz.


Kvůli nepřiznivé pandemické situaci podle rozhodnutí Českého statistického úřadu budou obě fáze sčítání jak online přes počítač či mobilní telefon, tak i listinné sčítání probíhat současně do 11. května. Vzhledem k tomu, že tento souběh nebyl původně plánován, může se stát, že oznámení o distribuci obdrží i ti, kteří se už sečetli online.


„I v průběhu terénního došetření se tedy budeme moci stále rozhodnout, kterou variantu sečtení využijeme. Zda přes papírový formulář, nebo přes internet. To se pochopitelně týká těch, kteří sčítací formulář ještě nevyplnili,“ říká Jolana Voldánová, tisková mluvčí projektu Sčítání 2021. Od soboty 17. dubna bude tedy stále možnost sečíst se buď online, nebo vyplnit listinný formulář, který budou v předem oznámených termínech roznášet sčítací komisaři. Tuto službu zajišťuje Česká pošta.


„Oznámení s konkrétním termínem, kdy sčítací komisař přinese listinný formulář, bude vyvěšeno na vstupních dveřích objektu, případně vhozeno do schránky, je-li umístěna zvenčí. Pokud respondenta komisař poprvé nezastihne, přijde podruhé v náhradním termínu. I ten bude dopředu oznámen,“ vysvětluje Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty.


Formulář spolu s odpovědní obálkou si lidé mohou vyzvednout od 17. dubna sami na kterémkoliv kontaktním místě sčítání. Všechna kontaktní místa je možné zjistit ZDE či na infolince 274 056 789, na linkách Kontaktního centra 253 253 683 nebo 840 30 40 50 či na úředních deskách obecních úřadů.


Sčítání je ze zákona povinné pro všechny.
16 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page