top of page
  • Marta Dušková

Zastávky na znamení v Kralupech nad Vltavou

V Kralupech nad Vltavou budou od neděle 10. prosince všechny zastávky obsluhovány v režimu na znamení.Pro výstup bude využíváno tlačítko STOP nebo poptávkové tlačítko dveří, pokud v autobuse je. Pro nástup stačí stát na viditelném místě na zastávce či na autobus zamávat.


Proč ke změně dochází?

Vyjádření ze strany PID:

„Zastávky na znamení podporují nejmodernější trendy ve veřejné dopravě běžné v západní Evropě a mají kladný přínos pro řadu cestujících. Autobus nemusí zbytečně zastavovat na zastávkách s minimální frekvencí, ale může je plynule projet, což má pozitivní vliv na plynulost dopravy. I v původní neintegrované dopravě byla praxe taková, že vozidla zastávkami projížděla, pokud řidič nezaznamenal požadavek na výstup / nástup cestujícího.

Pro cestujícího stojícího v prostoru zastávky na znamení není v rámci dopravního systému PID vyžadováno dávání znamení řidiči, neboť z titulu Smluvních a přepravních podmínek má řidič autobusu v takovém případě povinnost automaticky zastavit. Stručně řečeno, při stání na zastávce není povinností na vozidlo mávat, ale znamení se dává pouze v případě potřeby výstupu ve vozidle stisknutím tlačítka, které lze v mnohých typech aktivovat i tlačítkem na samotných dveřích (již obvyklá praxe v pražských tramvajích, autobusech i metru)“.


43 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page